DAVID BERDING Afp
16 POENA BOGDANOVIĆA

Spursi zaustavili veliku pobjedničku seriju Utaha, Lakersi izgubili utakmicu i Davisa, Pelicansima triler

San Antonio Spursi prekinuli su niz pobjeda Utah Jazza na brojci 8
Piše: SNObjavljeno: 18. prosinac 2021. 08:19

Sinoć su Spursi slavili u gostima kod Utaha 128:126 u triler utakmici u kojoj je najefikasniji igrač ujednačene momčadi Spursa bio Keldon Johnson sa 24 poena. Derrick White je zabio 22, Lonnie Walker IV 19, a Dejounte Murray 16 poena uz 11 skokova. Kod Jazza je prednjačio Donovan Mitchell sa 27 poenna, dok je naš Bojan Bogdanović ubacio 16 poena, uz 5 skokova i 2 asistencije za 29 minuta na parketu. Iz igre je šutirao 6-12.

Karl Anthony Towns upisao je 28 poena i 10 skokova u lakoj domaćoj pobjedi Minnesote nad LA Lakersima 110:92. Minnesota je tako Lakerse lakoćom pobijedila drugi put u sezoni, a loša vijest za poraženi sastav je i ozljeda lijevog koljena Anthonyha Davisa.

Najefikasniji igrač poraženih Lakersa bio je Isaiah Thomas s 19 poena, dok je LeBron James zabio 18, uz 10 skokova.

Golden State je slavio u Bostonu kod Celticsa sa 111:107 na krilima Stepha Curryja koji je 16 od svojih 30 poena zabio u prvoj četvrtini, dok je New Orleans Pelicansima pripao triler protiv Milwaukeeja nakon produžetaka sa 116:112.

Devonte Graham zabio je 8 trica, a zabio je i dva ključna kasna slobodna bacanja i vodio Pelicanse do slavlja sa 26 poena. Jonas Valančiunas je dodao 24 poena, a Brandon Ingram 22. Buckse, koji su igrali bez Giannisa Antetokounmpa i Khrisa Middletona, vodio je bivši igrač Pelicansa Jrue Holiday sa 40 poena. Grayson Allen zabio je 7 trica i ukupno 25 poena za Buckse.

Denver je uvjerljivo trijumfirao u gostima kod Atlante sa 133:115, a Nikola Jokić je 26 minuta ubacio 20 poena, uz 10 skokova i 7 asistencija. Nuggetsi su utakmicu odlučili praktički u prvom dijelu nakon kojeg su imali plus 18.