USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/Ddp Usa/Profimedia
TEŠKO OBJAŠNJIVO

Što se dogodilo? Hrvat odigrao jednu od najboljih utakmica sezone pa ostao potpuno zaboravljen na klupi

To je možda i ključan razlog zbog kojeg su LA Clippersi izgubili od Sacramenta.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. prosinac 2021. 07:37

Ivica Zubac odigrao je jednu od najboljih utakmica u sezoni. Hrvatski centar je protiv Sacramenta ubacio 17 poena uz sjajan šut 8/10 te imao 7 skokova i 1 osvojenu loptu. No, ni taj učinak nije bio dovoljan da mu trener Tyronn Lue dodijeli više od 24 minute, a možda je i to razlog zbog kojeg su Clippersi izgubili od Sacramenta (124:115). Zubac nije igrao ni minute u posljednjoj četvrtini. Kingsi su imali tri igrača koji su ubacili više od 20 poena - to su bili De'Aaron Fox (24p, 5a, 3s, 3uk), Terence Davis (23p, 4s, 3uk) i Davion Mitchell (20p, 3s). Kod Clippersa je najefikasniji bio dvojac s klupe - Terence Mann i Luke Kennard s po 19 poena. Paul George je dobio poštedu pa nije nastupio u ovoj utakmici.

Sjajna je bila završnica utakmice između Milwaukeeja i Charlotte. Prvo je LaMelo Ball nešto manje od 6 sekundi prije kraja utakmice postigao tricu kojom je izjednačio rezultat na 125:125, ali je nezadrživi Giannis Antetokounmpo 2 sekunde prije isteka vremena postigao koš za pobjedu svoje momčadi. Ova dvojica su bila i najefikasniji igrači svojih momčadi - grčki košarkaš je utakmicu završio s 40 poena, 12 skokova i 9 asistencija dok je najmlađi od braće Ball ubacio 36 poena te imao 9 asistencija, 5 skokova i 3 izgubljene lopte.

Puno manje koševa je bilo u drugom derbiju Istoka, onom između Bostona i Philadelphije. I ona je riješena u samoj završnici, ali ovdje je junak bio Robert Williams koji je u zadnjim trenucima utakmice blokirao šut Georgesa Nianga kojim bi Sixersi došli do pobjede. Ovako je ostalo 88:87 za CeltIcse koje je predvodio Jayson Tatum s 26 poena i 16 skokova. Najefikasniji kod Sixersa je bio Seth Curry sa 17 poena i 6 skokova dok je Joel Embiid imao katastrofalnu šutersku večer te pogodio samo 3 od 17 upućenih lopti prema košu Bostona. Utakmicu je završio sa 13 poena, 18 skokova, 6 asistencija i 3 blokade.

Spomenimo i kako je Denver doživio poraz od Orlanda s Nikolom Jokićem u momčadi (18p, 15s, 7a) kao i to da je Miami doživio težak poraz od Clevelanda. Momčad Heata ima velikih problema s ozljedama, a sada im je na 4-6 tjedana otpao centar Bam Adebayo koji mora na operaciju palca desne ruke.