STACY REVERE Afp
ŠOU NA NBA PARKETIMA

Strašna utakmica Warriorsa, uništili Bullse i došli do povijesne brojke! Dončić i društvo deklasirali Memphis

Momčad s najboljim NBA učinkom ove sezone, Phoenix Sunsi, rutinski su slavili kod Indiane
Piše: Jurica RadićObjavljeno: 15. siječanj 2022. 08:17

Golden State je ponovno pokazao zašto je NBA tako zanimljiv, jednu noć na poluvremenu primiš 77 poena, drugu zabiješ identičnu brojku. Pred dva dana u Milwaukeeu su na polovici igre gubili 77-38, a jučer su u Chicagu protiv prvoplasirane momčadi Istoka na halftimeu imali plus 31 (77-48). Precizni statističari ESPN-a izračunali su da je razlika od 70 poena u rezultatu na poluvremenu koju su Warrorsi napravili u dva uzastopna dana, najveća u NBA povijesti. Na kraju su dobili Bullse sa 42 poena razlike (138-96), a pritom je rookie Jonathan Kuminga zabio 25 poena uz fantastičan šut 10-12, Jordan Poole je dodao 22, Andrew Wiggins 21 (od toga 20 u prvom dijelu), te Stephen Curry 19 ubačaja (šut 7-15). Warriorsi su bili bez Claya Thompsona i Draymonda Greena, a Bullse je zbog ozljede koljena već u 4. minuti napustio Zach Lavine. U najtežem porazu sezone Chicago je predvodio Nikola Vučević s 19 poena i 14 skokova, Coby White je dodao 20 poena, a DeRozan 17.

Jordan Poole I Coby White

Mavericksi su prekinuli seriju od 11 uzastopnih pobjeda Grizzliesa. I to na kakav način, svojim najjačim oružjem obranom dopustivši domaćinu tek 85 poena. Deklasirali su Memphis u drugom dijelu kada su Grizzliesi uspjeli ubaciti tek 30 poena, a pritom je Dallas utrpao 62 koša. Kad je Dallas ubacio prvih sedam poena u posljednjoj četvrtini stigavši do plus 18 (91-73), utakmica je praktički bila riješena, a privremeni trener Memphisa, Darko Rajaković, povukao je svoje najjače adute s parketa na pet minuta prije kraja pri rezultatu 79:103. Nije više bilo smisla, predao se Memphisa zaključivši na brojci 11 najveći pobjednički niz u povijesti franšize. Luka Dončić ponovno je bio prvo ime susreta sa novim triple doubleom (27 poena, 12 skokova i 10 asista) uz naglasak da je imao šut 12-16 za dva poena, te 0-6 za tricu. Što bi tek bilo da je imao svoj dan za tricu, jer njegovih 18 poena u nastavku donijelo je preokret dvoboja. Pomogli su mu Tim Hardaway (16), Jalen Brunson (15 poena, devet asistencija) i Marquese Chriss sa također 15 poena. Ja Morant led Memphis 19 poena i osam asistencija i Desmond Bane sa 16 poena najbolji u Grizzliesaim koji su izgubili prvi put od 23. prosinca.

Luka Dončić

USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA

Momčad s najboljim NBA učinkom ove sezone, Phoenix Sunsi rutinski su slavili kod Indiane koja bilježi deveti poraz u zadnjih 10 utakmica. Devin Booker sa 35 poena, Deandre Ayton sa 27 poena i 12 skokova bili su ključni ljudi Sunsa koji su sa omjerom 32-9 postavili drugi najbolji rezultat franšize na polovici sezone.

REZULTATI: Charlotte - Ornaldo 109:116, Detroit - Toronto 103:87, Indiana - Phoenix 94:112, Philadelphia - Boston 111:99, Chicago - Golden State 96:138, Miami - Atlanta 124:118, San Antonio - Cleveland 109:114, Memphis - Dallas 85:112, Sacramento - Houston 126:114.

20. travanj 2024 17:10