HARRY HOW Afp
NBA LIGA

Utakmica sezone Zupca, Dončić ispisao nove povijesne stranice NBA lige, prvi poraz velike trojke Netsa

U prvoj utakmici u kojoj su Irving, Durant i Harden zaigrali zajedno Brooklyn Netsi su izgubili
Piše: SNObjavljeno: 21. siječanj 2021. 09:02

Luka Dončić (21) ispisao je nove povijesne stranice NBA lige. Naime, njegovi Dallas Mavericksi sinoć su u gostima pobijedili Indiana Pecerse sa 124:112, a Dončić je usprkos problemima s ozljedom upisao triple-double sa 13 poena, 12 asistencija i 12 skokova. Postao je tako najmlađi košarkaš u NBA povijesti s 30 ostvarenih triple-double učinaka.

Kristaps Porzingis s 27 poena i 13 skokova vodio je Maverickse dok su Malcom Brogdon i Domantas Sabonis sa 25 poena prednjačili kod Pacersa.

U prvoj utakmici u kojoj su Kyrie Irving, Kevin Durant i James Harden zaigrali zajedno Brooklyn Netsi su izgubili. Cleveland Cavaliersi pobijedili su Netse 147:135 nakon dva produžetka. Koban za Netse bio je Collin Sexton sa 42 poena, dok je kod Netsa najefikasniji bio Durant sa 38 poena i 12 skokova. Irving je na kraju ubacio samo poen manje od Duranta, dok je Harden susret završio s triple-doubleom (21 poen, 12 asistencija i 10 skokova).

Na kraju nije pomoglo da Netsi pobijede.

Ivica Zubac je pak odigrao najbolju utakmicu sezone u domaćoj pobjedi LA Clippersa nad Sacramentom 115:96. Za 22 i pol minute igre upisao je double-double s 11 poena i 12 skokova, a iz igre je zabio 4 od pet pokušaja.

Kawhi Leonard s 32 poena vodio je Clipperse do slavlja, dok je Paul George ubacio 19 uz 12 asistencija. Najefikasniji kod Sacramenta s 25 poena bio je De'Aaron Fox.

NBA rezultati

Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets 147-135 (dva produžetka)
Indiana Pacers - Dallas Mavericks 112-124
Philadelphia 76ers - Boston Celtics 117-109
Atlanta Hawks - Detroit Pistons 123-115 (produžetak)
Toronto Raptors - Miami Heat 102-111
Minnesota Timberwolves - Orlando Magic 96-97
Houston Rockets - Phoenix Suns 103-109
(Dario Šarić nije igrao za Phoenix Sunse)
Golden State Warriors - San Antonio Spurs 121-99
(Luka Šamanić nije igrao za San Antonio Spurse)
LA Clippers - Sacramento Kings 115-96
(Ivica Zubac je odigrao 23 minute za LA Clipperse, zabio je 11 koševa i upisao 12 skokova te jednu asistenciju)