HARRY HOW Afp
Pobijedili prvake

Utakmice sezone Šarića i Šamanića, Dario vodio Sunse do gostujućeg slavlja kod LA Lakersa

Iako je ušao s klupe Šarić je predvodio najbolje strijelce Sunsa na gostovanju kod prvaka
Piše: HinaObjavljeno: 03. ožujak 2021. 08:16

Hrvatski košarkaši Dario Šarić i Luka Šamanić su sinić odigrali sjajne partije u pobjedama svojih Phoenix Sunsa, odnosno San Anatonio Spursa.

Dario Šarić je bio najboji strijelac Phoenixa koji su u gostima sa 114-104 pobijedili aktualne prvake Los Angeles Lakerse. On je pobjedi svoje momčadi pridonio sa 21 košem (šut iz igre 7/17, trice 2/5) te pet koševa, tri asistencije i jednom ukradenom loptom u 26 minuta provedenih na terenu. Najbolja mu je to utakmica sezone.

Mikal Bridges je dodao 19 koševa, a Deandre Ayton i Devin Booker, koji je isključen u trećoj četvrtini, po 17 koševa svaki. Ovom pobjedom su se Sunsi izjednačili na drugom mjetu s Lakersima u Zapadnoj konferenciji.

Lakersima nije pomoglo ni 38 koševa LeBrona Jamesa.

Šarićev učinak protiv Lakersa
SOFASCORE Sofascore

Uvid u Šarićevu statistuku omogućio je: SofaScore

Luka Šamanić je domaćoj pobjedi svojih San Antonio Spursa od 119 - 93 nad New York Knicksima sudjelovao sa 14 koševa (šut iz igre 5/7, trice 3/5), sedam skokova, jednom asistencijom, jednom ukradenom loptim i jednim blokom. Kao i Šarić, odigrao je najbolju utakmicu sezone.

Trey Lyles je predvodio San Antonio sa 18 koševa, dok je kod New Yorka najbolji bio Immanuel Quickley sa 26 koševa.

Sinoć je na teren istrčao Ivica Zubac čiji su LA Clippersi poraženi u gostima kod Boston Celticsa 112-117. Hrvat je odigrao 20 minuta i u tom je vremenu zabio osam koševa (šut iz igre 4/6) uz deset skokova i tri asistencije.

Kemba Walker je predvodio pobjedničku momčad sa 25 ubačaja, a Jaylen Brown je dodao 18.

Kod Clippersa je Paul George utakmicu završio sa 32 poena, dok je Reggie Jackson ubacio 25 koševa.

Nikola Jokić je upisao svoj 50. triple-double u karijeri sa 37 koševa, 11 asistencija i deset skokova u pobjedi svojih Denver Nuggetsa 128-97 nad Milwaukee Bucksima.

Jokiću, koji je tako postao deveti košarkaš u povijesti NBA s najmanje 50 triple-doubleova, priključivši se tako Oscaru Robertsonu (181), Russellu Westbrooku (156), Magicu Johnsonu (138), Jasonu Kiddu (107), LeBronu Jamesu (97), Wiltu Chamberlainu (78), Larryju Birdu (59) i Jamesu Hardenu (53), ovo je deveti triple-double ove sezone, a Denveru treća pobjeda zaredom.

Nuggets su prekinuli niz od pet pobjeda Bucksa u čijim je redovima najbolji bio Giannis Antetokounmpo sa 27 pogodaka.

U preostalim utakmicama Memphis Grizzlies su sa 125 - 111 nadigrali Washington Wizardse, a Atlanta Hawks sa 94 - 80 Miami Heat.

Luka Šamanić, učinak protiv Knicksa

Uvid u Šamanićevu statistiku omogućio je: SofaScore

NBA rezultati

Washington Wizards - Memphis Grizzlies 111-125
Boston Celtics - LA Clippers 117-112
(Ivica Zubac je odigrao 20 minuta za LA Clipperse, zabio je osam koševa i ugrabio deset skokova uz tri asistencije)
Miami Heat - Atlanta Hawks 80-94
San Antonio Spurs - New York Knicks 119-93
(Lka Šamanić je odigrao 20 minuta za San Antonio, zabio je 14 koševa i upisao sedam skokova, jednua sistenciju, jednu ukradenu loptu i jedan blok)
Milwaukee Bucks - Denver Nuggets 97-128
Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 104-114
(Dario Šarić je odigrao 26 minuta za Phoenix, zabio je 21 koš i upisao pet skokova, tri sistencije i jednu ukradenu loptu)

4. Oklahoma City Thunder 14 20 .412 12 1/2
5. Minnesota Timberwolves 7 28 .200 20

18. travanj 2024 06:42