Paul George (arhiva)

ROBYN BECK Afp
LUDA NBA NOĆ

Veliki povratak Paula Georgea! Zabio 34 za senzacionalnu pobjedu Clippersa nad Utahom!

Dončić je s triple-doubleom vodio Dallas prema pobjedi nad Lakersima, te ih gurnuo izvan play-in turnira
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 30. ožujak 2022. 07:39

Luda je bila noć u NBA ligi s ponedjeljka na utorak po hrvatskom vremenu. Obilježio ju je prije svega Paul George, koji se nakon tri mjeseca vratio na parket u dresu LA Clippersa i sa 34 koša sudjelovao u velikom preokretu (minus 25 u trećoj četvrtini) protiv Utaha Jazza (121:115). Time su Clippersi prekinuli niz od pet poraza, istovremeno je Utah (opet bez Bojana Bogdanovića) doživjela peti uzastopni poraz.

Jazz je imao plus 16 u ranoj fazi posljednje četvrtine, no Clippersi su se odbili predati i već su treći put ove sezone dobili utakmicu u kojoj su zaostajali više od dvadeset koševa. Ivica Zubac je odigrao 17 minuta za osam koševa i šest skokova. Gerogea su suigrači nakon utakmice zalili vodom proslavljajući čudesnu pobjedu.

- Nisam mogao ostaviti ove momke i zato sam se vratio – rekao je George, koji je pogodio šest trica iz devet pokušaja, dodao šest asistencija i imao četiri ukradene lopte.

Donovan Mitchell je ubacio 33 za Jazz.

Luka Dončić je s triple-doubleom (34, 12, 12) vodio Dallas prema pobjedi nad Lakersima (128:110), te ih gurnuo izvan play-in turnira, jer je San Antonio trenutno bolji s istim omjerom (31-44) zbog boljeg međusobnog omjera. Lakersi su bili bez LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa, koji bi mogli zaigrati u sljedećoj utakmici protiv Utaha.

Milwaukee je sa 118:116 slavio u velikom derbiju u Philadelphiji. Giannis Antetokounmpo (40 poena, 16 skokova, šest asistencija i tri blokade) je nadigrao Jamesa Hardena (32p, 5s, 9a) i Joela Embiida (29p, 14s, 7a) u borbi za prvo mjesto u Istočnoj konferenciji. Giannis je u posljednjim sekundama blokirao šut Embiida.

- Spektakularna blokada – rekao je trener Sixersa Doc Rivers.

- Ne očekujemo od njega takvu blokadu, ali kad je napravi, nismo iznenađeni – dodao je Khris Middleton.

Kevin Durant je postigao 41 koš za pobjedu Brooklyna nad Detroitom od 130:123, a DeMar DeRozan 32 za Chicago, koji je dobio u Washingtonu sa 107:94.

LA Clippers - Utah 121-115 (Ivica Zubac igrao je 17:14 minuta za LA Clipperse i postigao 8 koševa (šut za dva 2-4, slobodna bacanja 4-4) uz 6 skokova. Bojan Bogdanović nije igrao za Utah)

Philadelphia - Milwaukee 116-118

Washington - Chicago 94-107

Brooklyn - Detroit 130-123

Dallas - LA Lakers 128-110

24. travanj 2024 06:49