CHRISTIAN PETERSEN Afp
A sve bez Duranta i Irvinga

Veliki preokret Brooklyn Netsa, na krilima Hardena od -24 do slavlja protiv Šarićevih Sunsa

Iako su Phoenix Sunsi vodili 47 i pol minuta na kraju su morali potpisati poraz od Netsa
Piše: HinaObjavljeno: 17. veljača 2021. 09:16

U najzanimljivijem susretu večeri u američkoj profesionalnoj košarkaškoj NBA ligi Brooklyn Netsi su velikim preokretom kao gosti svladali Phoenix Sunse sa 128-124.

Domaći Sunsi vodili su punih 47 i pol minuta, najveća prednost iznosila je 24 razlike te su bili na najboljem putu ostvariti sedmu pobjedu zaredom, pogotovo što su Netsi igrali bez ozlijeđenih Kevina Duranta (butni mišić) i Kyriea Irvinga (leđa). No, tricom Jamesa Hardena 31 sekundu prije kraja susreta gosti su prvi put poveli u utakmici sa 126-124, potom je Devin Booker promašio šut za izjednačenje da bi Harden s dva pogođena slobodna bacanja 11 sekundi prije isteka vremena postavio konačni rezultat.

Harden je predvodio Netse sa 28 koševa i 11 asistencija, Joe Harris je za pobjednike dodao 22 ubačaja. Kod Sunsa najefikasniji su bili Chris Paul sa 29 i Devin Booker sa 22 poena. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić u sastavu Sunsa na terenu je proveo 13:25 minuta i za to vrijeme ubacio osam koševa (šut za dva 2-4, trica 0-1, slobodna bacanja 4-4) uz po jedan skok i asistenciju te dvije osvojene lopte.

Netsi su ovom pobjedom skočili na drugo mjesto Istočne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 18-12, dok su Sunsi na diobi četvrtog mjesta na Zapadu sa 17-10.

Prvaci Los Angeeles Lakersi su i bez ozlijeđenog Anthonyja Davisa ostvarili pobjedu na gostovanju kod posljednjeg sastava lige Minnesota Timberwolvesa svladavši ga sa 112-104. Lakerse je do nove pobjede vodio LeBron James sa 30 ubačaja, 13 skokova i 7 asistencija, Dennis Schröder je dodao 24, dok je najbolji kod domaćih bio Anthony Edwards sa 28 pogodaka.

Lakersi su s omjerom 22-7 druga momčad Zapada i čitave lige, iza Utah Jazza koji je na 23-5, dok su Wolvesi sa 7-21 posljednji kako na Zapadu tako i u ligi.

Prvaci iz 2019. godine Toronto Raptorsi uspjeli su kao gosti nadigrati Milwaukee Buckse sa 124-113. Sjajni su kod Raptorsa bili Fred VanVleet sa 33 pogotka te Pascal Siakam sa 23 koša i 13 skokova, dok Bucksima nije pomogla odlična partija Giannisa Antetokounmpa sa 30 poena, 10 skokova i 8 asistencija.

Raptorsi su sada sedmi na Istoku sa 13-15, dok su Bucksi treći sa 16-12.

Boston Celticsi ponovno su na učinku iznad 50 posto nakon 112-99 domaće pobjede protiv Denver Nuggetsa. Domaće su do 14. pobjede u sezoni vodili Jaylen Brown sa 27 i Jayson Tatum sa 21 košem, dok Nuggetsima nije bilo dovoljno 43 ubačaja Nikole Jokića uz 25 Jamala Murraya.

Boston je s omjerom 14-13 četvrti na Istoku, dok je Denver sa 15-12 sedmi na Zapadu.

NBA rezultati

Phoenix - Brooklyn 124-128
Dario Šarić igrao je za Phoenix 13:25 minuta i postigao 8 koševa (šut za dva 2-4, trica 0-1, slobodna bacanja 4-4) uz 1 skok, 1 asistenciju i 2 osvojene lopte

13. Oklahoma City 27 11 16 40.7
15. Minnesota 28 7 21 25.0

19. travanj 2024 10:10