USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/Ddp Usa/Profimedia
NBA LIGA

Luka Dončić odveo je Dallas do prve pobjede u debiju novog trenera Jasona Kidda
Piše: Jurica RadićObjavljeno: 27. listopad 2021. 07:51

Utah Jazz nastavlja sa pobjedničkom serijom, protiv Nuggetsa ubilježili su i treću pobjedu za čistih 3-0 na početku nove sezone. Bojan Bogdanović na parketu je proveo 28:55 minuta postigavši 15 poena uz šut iz igre 5-14 (trice 1-5, slobodna bacanja 4-4) i dva skoka.

Najbolji kod Jazzera Rudy Gobert sa 23 poena (šut iz igre 7-8) i 16 skokova, te Donovan Mitchell sa 22 poena (šut 9-20, trice 1-9). Ali tko zna kako bi se utakmica odvijala da se krajem prvog poluvremena nije ozljedio dominantni Nikola Jokić. U finišu prvog dijela, Jokić se sudario koljenom o koljeno sa Gobertom i sa bolnom grimasom našao se na parketu. Nije se više vraćao u igru, a do tada je ubilježio sjajni učinak od 24 poena (šut 8-9, trice 3-3) sa šest skokova i šest asistencija. S tom statistikom ostao je Jokić najbolji među Nuggetsima iako je odigrao tek 15 minuta. Jokića su slijedili Barton (21) i Gordon sa 20 poena za Nuggetse.

Uz Jazzere još jedna ekipa je maksimalna, ali i Warriorsi su se morali namučiti za svojih 4-0. Steve Kerr je planirao odmoriti svog najboljeg igrača Stephena Currya protiv Oklahome, ali nije imao tu privilegiju na putu ka četvrtoj uzatopnoj pobjedi perfektnog starta u sezonu. OKC je na poluvremenu vodio 11 razlike, u nastavcku imao i 12, ali nije izdržao. Curry je u svojoj ispodprosječnoj večeri imao 23 poena sa šuteom 6-.14 za 32 minute. Obrana Lu Dorta nije se "dopala" Curryu, ali profitirali su Andrew Wiggins sa 21 košem i Damian Lee sa 20 u pobjedi Warriorsa. Prvo ime dvoboja koji se prelomio u posljednjoj četvrtini bio je čovjek iz redova Thundera. Shai Gilgeous-Alexander sa 30 poena (šut 11-19).

Luka Dončić odveo je Dallas do prve pobjede u debiju novog trenera Jasona Kidda u svojoj dvorani. Dončić je postigao 26 koševa uz 14 skokova, a Reggie Bullock dodao 16 za uspjeh Mavsa koji su utakmicu sa skromnim Rocketsima prelomili tek u četvrtoj dionici. Još jednu skromnu večer imao je Kristaps Porzingis sa devet poena (šut 2-10) koji je na utakmicu stigao sa "šljivom" ispod oka. Eric Gordon sa 22, te Christian Wood sa 16 poena i 17 skokova držali su Houston, ali samo tri četvrtine.

Sa Kemba Walkerom i Evanom Fournier mogu NY Knicksi raditi ono što nisu prošle sezone. Ili proteklih sezona. Dobili su Sixerse nakon 15 uzastopnih poraza, ubilježili prvu pobjedu još od travnja 2017. Walker je ubacio 19, Fournier dodao 18, a Julius Randle 16 poena i 11 skokova za pobjedu Knicksa za omjer 3-1 na startu sezone. Tobias Harris sa 23 poena i devet skokova, te Embiid sa 14 poena uz šest skokova predvodili su Philadelphiju.

Lakersi su bez LeBron Jamesa pobijedili u San Antoniju nakon produžetka. Anthony Davis sa 35 poena i 17 skokova, te Russell Westbrook sa 33 poena i 10 skokova doveli su Lakerse do novog uspjeha u rasprodanom AT&T centru u u San Antoniju pred 18.354 gledatelja.. Dejounte Murray sa triple doubleom (21 poen, 15 asistencija i 12 skokova), te Jakob Poeltl sa 27 poena i 14 skokova nisu bili dovoljni za uspjeh San Antonio.

26. travanj 2024 04:51