Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 30. ožujak 2018. 10:26

Na NBA parketima sinoć je nastupio jedan hrvatski košarkaš - Bojan Bogdanović.

Indiana Pacersi slavili su na gostovanju kod Sacramento Kingsa 106:103, a susret je obilježio sudar dva Bogdanovića, hrvatskog Bojana i Srbina Bogdana.

Bogdanović je ponio epitet najboljeg strijelca utakmice s 25 koševa i šutom iz igre 7-13 za 35 minuta igre. Ubacio je i dva ključna slobodna bacanja 10.7 sekundi prije kraja.

Victor Oladipo zabio je 24 poena za Pacerse, od čega 13 u zadnjoj četvrtini, dok je poražene Kingse predvodio Bogdan Bogdanović s 21 poenom.

Miami Heat su korak bliže završnici nakon što su sinoć sa 103-92 pobijedili gostujuće Chicago Bullse. Da su Detroit Pistonsi izgubili, Heat bi već imao sigurno mjesto u završnici, no Detroit je pobijedio Washington Wizardse sa 103-92. S ovom pobjedom Miami je ostao na sedmom mjestu na Istoku utakmicu i pol ispred Milwaukee Bucksa koji su svladali Golden State Warriorse.

Josh Richardson je predvodio Miami sa 22 koša, a Goran Dragić je ubacio 17 za Heat kojem je ovo peta pobjeda u zadnjih sedam utakmica.

David Nwaba i Noah Vonleh su bili najbolji u redovima Chicaga sa 15 i 14 koševa svaki.

Golden State Warriorsi nastavljaju niz poraza, sinoć su ih sa 116-107 pobijedili gostujući Milwaukee Bucksi koje je predvodio Giannis Antetokounmpo sa 32 koša. Khris Middleton je dodao 23 koša

Za Warriorse je igrao Kevin Durant koji se na teren vratio nakon šest utakmica pauze zbog ozljede i u 17 minuta je zabio deset koševa, upisao šest asistencija i zaradio isključenje pred kraj druge četvrtine zbog svađe sa sucem. U redove Warriorsa vratio se i Draymond Green koji je pauzirao tri utakmice, a on je ubacio 11 koševa uz pet skokova i šest asistencija.

Bucks, koji još nisu osigurali nastup u doigravanju, imaju pet utakmica prednosti ispred Detroit Pistonsa (35-40).

Quinn Cook je bio najbolji strijelac Warriorsa sa 30 koševa.

Zahvaljujući ovom porazu Warriorsi (54-21) su sigurno na drugom mjestu u Zapadnoj konferenciji. Prvo su mjesto na Zapadu osigurali Houston Rockets (61-14).