Ja Morant je sjajnom utakmicom donio pobjedu svojoj momčadi

JUSTIN FORD Afp
NBA DOIGRAVANJE

Phoenix je u trećoj utakmici večeri mirno pobijedio New Orleans.
Piše: SNObjavljeno: 27. travanj 2022. 07:38

Miami je izborio drugi krug, Minnesota još jednom prosula veliko vodstvo, a Phoenix upisao sigurnu pobjedu. To je rezime sinoćnjih utakmica u NBA playoffu.

Miami je u doigravanje upao kao prva momčad Istoka, a sinoć su potvrdili prolazak u drugi krug pobjedom 4-1 u seriji proziv Atlante. Još jednom je do izražaja došla odlična obrana Heata, a tragičar je opet bio Trae Young. Mlada NBA zvijezda utakmicu je završila sa samo 11 poena uz šut 2/12 te 0/5 za tri poena. U cijeloj seriji Young je pogodio samo 7 trica iz 38 pokušaja što je preciznost od samo 18,4%. S druge strane, Miami je uvijek imao nekog raspoloženog u napadu. Sinoć je Heat igrao bez ozlijeđenih Jimmy Butlera i Kylea Lowryja, a iskočili su Victor Oladipo (20 poena, 3 asistencije, 3 ukradene lopte) i Bam Adebayo (20 poena, 11 skokova, 4 asistencije). U redovima Atlante odličan je bio De'Andre Hunter (35p, 11s, 4uk, 3a), ali Miami je sredinom druge četvrtine napravio veliku prednost koju je održavao do kraja utakmice. Pokušali su Hawksi u zadnjem dijelu sustići Miami, ali najbolje što su mogli je doći do gotovo pa minimalnog poraza od 97:94.

Serija između Memphisa i Minnesote sigurno je jedna od najzabavnijih serija u posljednjih nekoliko godina, ali s time se vjerojatno ne bi složili navijači Grizlija i Vukova. Naime, u svakoj utakmici ove mlade momčadi imaju uspone i padove pa se i događaju velike serije. Tako je bilo i sinoć - Memphis je na početku utakmice poveo s 10-ak poena prednosti, Minnesota se vratila i došla do prednosti, a početkom posljednje četvrtine imali su 13 poena razlike (92:79). No, onda je Memphis napravio novu seriju i u posljednju minutu se ušlo s egalom. Ja Morant je tricom minutu prije kraja doveo Grizlije u vodstvo 107:106, a 8 sekundi prije kraja isti igrač pogađa dva slobodna bacanja za 3 poena razlike svoje momčadi. Uzvraća Anthony Edwards tricom 3,7 sekundi prije kraja za egal i izgledalo je kao da bi mogli gledati produžetak, ali se s tim nije složio Morant koji je na asistenciju Dillona Brooksa sekundu prije kraja utakmice postavio konačnih 111:109.

Morant je utakmicu završio s 30 poena, 13 skokova, 9 asistencija i 3 osvojene lopte, a imao je pomoć od Desmonda Banea (25p, 4s, 3b, 2uk) i Brandona Clarkea (21p, 15s, 3a). U redovima Timberwolvesa najbolji su bili Karl-Anthony Towns (28p, 12s, 3uk) i Anthony Edwards (22p).

U trećoj sinoćnjoj utakmici nije bilo neizvjesnosti. New Orleans je u Phoenix došao osokoljen dobrim igrama u zadnjim utakmicama i rezultatom 2-2 u seriji, ali Sunsi su brzo nametnuli svoj ritam. Odmah u prvoj četvrtini su otišli na dvoznamenkastu prednost i to održavali do kraja utakmice. Konačni rezultat je bio 112:97. Kako nema ozlijeđenog Devina Bookera ulogu najboljeg strijelca je preuzeo Mikal Bridges (31p, 5s, 4b, 2a), a dobru utakmicu su imali i Chris Paul (22p, 11a, 6s,. 3uk) i Deandre Ayton (19p, 9s, 3a). Kod Pelicansa su najbolji bili Brandon Ingram (22p, 5s, 5a) i CJ McCollum (21p, 8s, 5a, 2b).

Rezultati:

Miami Heat - Atlanta Hawks 97:94 (Miami je pobijedio u seriji 4-1)

Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves 111:109 (Minnesota vodi u seriji 3-2)

Phoenix Suns - New Orleans Pelicans 112:97 (Phoenix vodi u seriji 3-2)

26. travanj 2024 11:56