Bill Streicher / USA Today Sports / Reuters
KRENULO JE

Piše: HinaObjavljeno: 12. studeni 2016. 10:57

Košarkaši Philadelphia 76-ersa u svojoj su osmoj ovosezonskoj utakmici u NBA ligi ostvarili prvu pobjedu svladavši na svom parketu Indiana Pacerse sa 109-105 nakon produžetka, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić je za 28:48 minuta provedenih na parketu postigao osam koševa (šut za dva 2-4, trica 1-2, slobodna bacanja 1-1) uz pet skokova, dvije asistencije i tri osvojene lopte.

Sixersi i Pacersi odigrali su drugu međusobnu utakmicu u tri dana i u obje se pobjednik odlučivao u produžetku, ali ovoga puta uspješnija je bila momčad iz Philadelphije. Briljirao je "rookie" Joel Embiid koji je postigao sve važne koševe u produžetku i utakmicu završio sa 25 poena i sedam skokova. Kod gostiju najbolji je bio Paul George sa 26 ubačaja i devet skokova.

Philadelphia je sada na omjeru pobjeda i poraza 1-7, dok je Indiana pala na učinak ispod 50 posto - 4-5.

Od dvojice hrvatskih igrača u sastavu Orlando Magica protiv Utah Jazza priliku je dobio Damjan Rudež, koji je u 74-87 domaćem porazu sudjelovao s tri poena (šut za tricu 1-1), te po dva skoka i osvojene lopte za 16:22 minuta provedenih na terenu, dok je Mario Hezonja čitavu utakmicu ostao na klupi. Domaći je sastav devet i pol minuta prije kraja vodio sa 70-66, ali do kraja susreta je ubacio tek četiri poena, dok su gosti ubacili 21 i stigli do na kraju uvjerljive pobjede. Sastav Jazza predvodio je Gordon Hayward sa 20 koševa, 10 skokova i 8 asistencija, dok je najučinkovitiji kod Magica bio Evan Fournier sa 21 ubačajem.

Utah je sada na omjeru 6-4, a Orlando na 3-6.

Prvaci Cleveland Cavaliersi zadržali su vodeću poziciju u Istočnoj konferenciji 105-94 pobjedom protiv ove sezone neuvjerljivih Washington Wizardsa, a u toj utakmici LeBron James je postao najmlađi igrač u povijesti koji je stigao do brojke od 27,000 poena u karijeri. James je do tog učinka stigao sa 208 dana manje od dosadašnjeg rekordera Kobea Bryanta, a susret je okončao sa 27 koševa i 10 skokova. Najefikasniji kod prvaka ipak je bio Kyrie Irving sa 29 ubačaja, dok je John Wall zabio 28 poena za domaće.

Cavsi su sada na omjeru 7-1, dok su Wizardsi pali na 2-6.

Derbi večeri odigran je u Oklahoma Cityju gdje su Los Angeles Clippersi svladali domaći Thunder sa 110-108. Sastav iz Los Angelesa je 48 sekundi prije kraja imao vodstvo 109-104, ali s nekoliko promašenih slobodnih bacanja pružili su priliku domaćima za preokret u samoj završnici. Thunder je imao 10 sekundi za posljednji napad, a Russell Westbrook je pokušao tricom donijeti pobjedu svojoj momčadi no nije bio precizan. Blake Griffin, koji je odrastao u Oklahomi, bio je najefikasniji kod pobjednika sa 25 pogodaka, Chris Paul je dodao 17 uz 10 asistencija i 6 skokova, dok je kod poraženih Westbrook bio nadomak još jednog "triple-double" učinka sa 29 poena, 14 skokova i 9 asistencija.

Clippersi su trenutačno vodeći sastav lige s učinkom 8-1, dok je Thunder pao na 6-3.