USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/Ddp Usa/Profimedia
NAPOKONO POBJEDA

Rijedak poraz doživjeli su Denver Nuggetsi kojima nije pomogla ni strašna forma Nikole Jokića
Piše: HinaObjavljeno: 29. prosinac 2022. 07:44

Detroit Pistonsi, iza kojih je šest poraza u nizu, sinoć su svladali Orlando Magic sa 121-101, a Bojan Bogdanović je pobjedi svoje momčadi pridonio sa 14 koševa (šut iz igre 4/14, trice 1/5), tri skoka i pet asistencija u 35_44 minute na terenu.

Alec Burks ubacio je 32 koša, od čega je šest trica, za domaći Detroit. Saddiq Bey ubacio je 28 poena te dodao osam skokova i četiri asistencije. Franz Wagner predvodio je Magic s 19 poena. Wendell Carter Jr. je ubacio 16 poena, a Paolo Banchero 15

Utakmicu je zasjenio okršaj koji je rezultirao s tri isključenja. Moritz Wagner iz Orlanda i Killian Hayes iz Detroita i Hamidou Diallo izbačeni su zbog tučnjave u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Jureći za izgubljenom loptom, Wagner je počinio prekršaj gurnuvši Hayesa na klupu Pistonsa. Diallo i Hayes su izbačeni jer su uzvratili udarcem Wagnera s leđa.

VELIKI OKRŠAJ MOŽETE POGLEDATI OVDJE

Washington Wizards su kod kuće sa 127-126 pobijedili Phoenix Sunse, a do pobjede ih je vodio Rui Hachimura sa 28 koševa.

Kristaps Porzingis je ubacio 24 koša i sedam skokova, a Kyle Kuzma 22 koša i sedam asistencija za Wizardse kojima je ovo treća pobjeda zaredom. Najbolji strijelac utakmice i poraženih Sunsa, kojima jer ovo četvrti poraz u zadnjih pet utakmica, bio je Deandre Ayton sa 31 ubačajem i sedam skokova, dok je Chris Paul zabio 20 koševa i sedam asistencija. Dario Šarić je na terenu proveo 2:45 minute, ali bez učinka.

New Orleans Pelicans popeli su se na vrh Zapadne konferencije pobijedivši kod kuće sa 119-118 Minnesota Timberwolvesu zahvaljujući najviše Zionu Williamsonu koji je utakmicu završio sa 43 koša.

Timberwolvesi su vodili s pet poena prije nego što je Williamson preuzeo 2:44 do kraja igre. Njegov šut za tricu i ubačaj u posjedu leđa izjednačio je rezultat na 112-112 na 1:49.

Nakon što je Anthony Edwards izjednačio zakucavanjem 29,2 sekunde do kraja igre, Williamson je bio fauliran i izveo jedno od dva slobodna bacanja za vodstvo Pelicansa od 119-118 četiri sekunde do kraja. Trey Murphy III je dodao 21 poen, CJ McCollum je ubacio 20, a Jonas Valanciunas 12 poena i 11 skokova.

Brooklyn Nets su na gostovanju sa 108-107 nadigrali Atlanta Hawkse, a Kyrie Irving je postigao 20 od svojih 28 koševa u drugom poluvremenu za desetu uzastopnu pobjedu svoje momčadi.

Netsi imaju najdulji aktivni niz pobjeda u NBA ligi i prva su momčad ove sezone koja je pobijedila u 10 uzastopnih utakmica. Brooklyn je također izjednačio svoj treći najdulji pobjednički niz u povijesti franšize.

Golden State Warriors su u San Franciscu sa 112-107 bili bolji od Utah Jazza. Unatoč tome što je promašio osam od svojih 10 pokušaja za tricu, Jordan Poole je predvodio Warriorse s 26 koševa,

Chicago Bulls su nakon produžetka sa 119-113 svladali Milwaukee Buckse, a DeMar DeRozan je postavio momčadski rekord od 42 poena dodavši tome 10 skokova. Nikola Vučević je dodao 15 koševa i 14 skokova kako bi pomogao domaćinu Chicagu poraziti Milwaukee kojem nažalost nije pomogao ni sjajnu Giannis Antetokounmpo.

Zvijezda Bucksa zabila je 45 koševa uz 22 skoka, što mu je rekord karijere. Bobby Portis dodao je 20 poena i 11 skokova za Milwaukee.

Bullsi su zaključili regularni dio utakmice serijom 13-2 kojom su iznudili produžetke, a onda su u tom zadnjem dijelu oni bili bolji od Milwaukeeja sa 13-7. Za Chicago je Zach LaVine ubacio 24 poena, a Goran Dragić 12.

Sacramento Kings su sa 127-126 bili bolji od Denver Nuggetsa, a do pobjede su ih predvodila trojica igrača s najmanje 30 koševa. Malik Monk zabio je 33 poena, uključujući slobodno bacanje 0,7 sekundi do kraja. Domantas Sabonis je upisao 31 poen i 10 skokova unatoč tome što je igrao sa slomljenim palcem, a De‘Aaron Fox je također zabio 31 za Kingse.

Kod Denvera Nikola Jokić je ubacio 40 koševa, Bones Hyland je ubacio 20, a Michael Porter Jr. 19.

I u zadnjoj utakmici sinoć igranoj Miami Heat je kod kuće sa 112-98 porazio LA Lakerse. Jimmy Butler je ubacio 27 koševa, a Bam Adebayo je dodao je 23 poena i 14 skokova. LeBron James je bio najbolji strijelac Lakersa sa 27 koševa kojima je dodao devet skokova uz šest asistencija.