KEVORK DJANSEZIAN Getty Images Via Afp
NBA REZULTATI

Slovenski košarkaš ponovno je odigrao veliku utakmicu i odveo Dallas do vrijedne pobjede
Piše: SNObjavljeno: 13. siječanj 2023. 07:20

Luka Dončić po tko zna koji put prometnuo se u glavnog junaka Dallas Mavericksa! Slovenski košarkaš u ranim je satima petka odigrao novu veliku utakmicu te odveo svoju momčad do pobjede na gostovanju kod Los Angeles Lakersa. Odluka o pobjedniku ovog susreta pala je tek nakon dva produžetka, a konačni rezultat bio je 115:119 (101:101).

Bila je to uzbudljiva i vrlo dramatična utakmica u kojoj su Lakersi imali prednost sve do posljednjih trenutaka. No, onda je šest sekundi prije kraja zadnje četvrtine Dončić pogodio tricu za 101:101 i tako odveo utakmicu u produžetke gdje smo gledali nastavak drame.

DONČIĆEVU TRICU ZA PRODUŽETKE POGLEDAJTE OVDJE

Lakersi su u posljednjoj minuti prvog produžetka ponovno bili na korak do pobjede. Imali su još jednom tri poena prednosti (108:105), no još jednom se ukazao Dončić i novom tricom 48 sekundi prije kraja donio novo izjednačenje i novi produžetak na kraju kojeg su Mavericksi slavili sa 115:119.

DONČIĆEVU TRICU S KRAJA 1. PRODUŽETKA POGLEDAJTE OVDJE

Dončić je utakmicu okončao s 35 poena, 14 skokova i 13 asistencija, dok je kod Lakersa najbolji strijelac bio Russell Westbrook s 28 poena. LeBron James upisao je 24, a skupio je i 16 skokova te devet asistencija.

Shai Gilgeous-Alexander predvodio je s 37 poena Oklahomu do velike pobjede na gostovanju kod Philadelphije (114:133). Boston Celticsi odnijeli su iz New Yorka pobjedu ostvarenu protiv Brooklyn Netsa (98:109). Kyrie Irving upisao je 24 poena, a u redovima gostujućeg sastava najviše je zabilježio Jayson Tatum (20 poena). Spomenimo i da je veliku večer imao Damian Lillard koji je ubacio 50 poena, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Portlanda čiji su košarkaši pred svojim navijačima poraženi od Cleveland Cavaliersa (113:119).