USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/Ddp Usa/Profimedia
ČUDESNA UTAKMICA

Jokićev se brojač na kraju utakmice zaustavio na 47 poena, a vrlo dobar je bio i naš košarkaš.
Piše: Sportske novosti/HINAObjavljeno: 01. veljača 2021. 09:58

Protekle noći u NBA ligi poraz su nakon 11 uzastopnih slavlja upisali košarkaši Utah Jazza. Njih je pobijedio Denver, i to na krilima vrlo raspoloženog Nikole Jokića. Završilo je 128:117 za Nuggetse, a Jokić je ubacio 47 poena, od čega čak 22 u prvoj četvrtini, što mu je osobni rekord po broju ubačaja u jednom periodu od 12 minuta.

Srbin je za vrijeme provedeno u igri dodao i 12 skokova, što mu je jubilarni 20. double-double učinak ove sezone. Drugim riječima, u svih prvih 20 nastupa ove sezone Jokić je upisivao dvostruke učinke i u poenima i u skokovima, što je tek drugi puta u povijesti NBA-ja.

- Sretan sam zbog ove pobjede. Utah igra nevjerojatno, imali su 11 pobjeda zaredom, zato sam još i radosniji. Ovo je bilo fantastično. Nismo se htjeli opravdavati za ništa ranije, htjeli smo samo pobjedu i ostvarili smo je - rekao je nakon utakmice Jokić.

Naravno, treba dodati i učinak našeg Bojana Bogdanovića koji je u dvoboju protiv Denvera zabio 29 poena, dodao četiri skoka i dvije asistencije. On je držao svoj Jazz u utakmici... Njegov se ritam diže, prosjek poena po utakmici sada mu je nadmašio 14.

Los Angeles Clippers su u gostima sa 129 - 115 nadigrali New York Knickse, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je odigrao 23 minute za gostujuću momčad i u tom je vremenu upisao osam koševa (šut iz igre 3/5) te sedam skokova i četiri asistencije.

Kawhi Leonard je bio najbolji u redovima Clipoersa sa 28 koševa, a Reggie Jackson je ubacio 18.

Najbolji kod Knicksa bio je Julius Randle sa 27 ubačaja i 12 skokova. Washington Wizards su od kuće sa 149-146 pobijedili Brooklyn Netse, a Russell Westbrook je zabio tricu za pobjedu 4,9 sekundi prije kraja utakmice.

Westbrook je zabio 15 od svojih 41 koša u zadnjoj četvrtini, pomogavši tako Washingtonu da prekine niz od četiri poraza. Bradley Beal je dodao 37 koševa. Kevin Durant je bio najbolji u redovima Netsa sa 37 koševa, a Harris je ubacio 30.

Philadelphia 76ers su u Indianapolisu sa 119 -110 pobijedili Indiana Pacerse iako su igrali bez Joela Embiida. Tobias Harris je za pobjedu Philadelphije, koja je uspjela nadoknaditi zaostatak od 20 koševa u drugom poluvremenu, ubacio 27 koševa dodavši tome osam skokova.

Toronto Raptors su sa 115 - 102 bii bolji od Orlando Magica, a Minnesota Timberwolves sa 109 - 104 od Cleveland Cavaliersa.

REZULTATI:

New York Knicks - LA Clippers 115-129

(Ivica Zubac je odigrao 23 minute za Clipperse, zabio je osam koševa i upisao sedam skokova i četii asistencije)

Denver Nuggets - Utah Jazz 128-117

(Bojan Bogdanović je odigrao 33 minite za Utah, zabio je 9 koševa i upisao četiri skoka i dvije asistencije

Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 110-119

Toronto Raptors - Orlando Magic 115-102

Washington Wizards - Brooklyn Nets 149-146

Minnesota Timberwolves - Cleveland Cavaliers 109-104

27. travanj 2024 02:29