MADDIE MEYER Getty Images Via Afp
POTPUNI POTOP

VIDEO Golden State pretrpio jedan od najtežih poraza u svojoj povijesti; Bogdanović među najboljima

Ovaj poraz od 52 koša razlike četvrti je najteži poraz u povijesti franšize
Piše: Tomislav DragobratovićObjavljeno: 04. ožujak 2024. 07:25

Večer u NBA ligi obilježio je jedan od najvećih poraza u povijesti Golden State Warriorsa. Kasnovečernji dvoboj po hrvatskom vremenu završio je pobjedom Boston Celticsa rezultatom 140:88, a ovaj poraz od 52 koša razlike četvrti je najteži poraz u povijesti franšize.

Boston je bio izrazito dominantan od početka, a na poluvremenu domaćin je vodio rezultatom 82:38, što je najveća razlika kojom je Boston vodio na poluvremenu u povijesti franšize. Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bio je Jaylen Brown koji je zabilježio 29 poena, dok je Jayson Tatum imao 27 poena.

U momčadi Golden Statea jedini vrijedan spomena bio je Lester Quinones sa 17, dok je hrvatski reprezentativac Dario Šarić zabilježio 4 poena i 2 skoka. Najveća zvijezda Warriorsa Stephen Curry imao je izrazito lošu večer, upisao je samo četiri poena uz šut iz igre 2/13, dok je tricu gađao 0/9.

New York Knicksi su slavili protiv Cleveland Cavaliersa rezultatom 107:98, a izrazito dobru partiju odigrao je Bojan Bogdanović. U 30 minuta igre hrvatski košarkaš upisao je 20 poena, a dodao je i 3 skoka te 3 asistencije.

U preostalim susretima LA Clippersi su slavili protiv Minnesota Timberwolvesa s 89:88, OKC Thunder pobijedio je Phoenix Sunse 118:10, dok su San Antonio Spursi savladali Indiana Pacerse 117:105.

Toronto Raptorsi bili su bolji od Charlotte Hornetsa 11:106, kao i Orlando Magic od Detroit Pistonsa sa 113:91.

25. travanj 2024 21:54