Bradley Beal, Ivica Zubac i Marcin Gortat
 Kelvin Kuo / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 24. veljača 2018. 09:33

Sinoć je u NBA ligi bio bogat program. Odigrano je 11 utakmica, a nastupila su četvorica hrvatskih košarkaša - Bojan Bogdanović, Ivica Zubac, Dragan Bender i Ante Žižić.

Najbolji učinak ostvario je Zubac čiji su LA Lakersi kod kuće pobijedili Dallas Maverickse 124:102. Zubac je sjajno iskoristio minutažu i za 18 minuta upisao 14 poena, 6 skokova i 1 asistenciju uz šut iz igre 6-7. Najbolji igrač Lakersa bio je Julius Randle s triple double-učinkom od 18 poena, 13 skokova i 10 asistencija.

Kod Dallasa su po 19 poena zabili Wesley Matthews i Harrison Barnes.

Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića pobijedili su kod kuće Atlanta Hawkse 116:93 u susretu u kojem nisu zaostajali u nijednom trenutku. Bogdanović je susret završio s 12 poena, 3 skoka, 1 asistencijom i 1 ukradenom loptom uz šut iz igre 4-9. Najbolji kod Pacersa bio je Thaddeus Young s 20 poena.

Benderov Phoenix kod kuće je izgubio od LA Clippersa 128:117, a hrvatski košarkaš je za 29 minuta upisao 3 poena, 7 skokova, 1 asistenciju i 2 blokade uz šut iz igre 1-6. Najbolji igrač pobjedničke momčadi Clippersa bio je Tobias Harris s 30 poena i 12 skokova.

Dan nakon poraza od Washingtona Cleveland Cavaliersi vratili su se na pobjednički kolosijek slaveći u gostima kod Memphisa 112:89. LeBron James upisao je triple-double s 18 poena, 14 skokova i 111 asistencija, dok je 18 poena kod ujednačenih Cavaliersa zabio i George Hill. Ante Žižić na parketu je proveo jednu minutu i upisao je 2 poena i 1 blokadu. Kod Memphisa su po 15 poena zabili Tyreke Evans i JaMychal Green.

04. svibanj 2024 08:46