Bojan Bogdanović
 Brian Spurlock / USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 06. travanj 2018. 09:43

U noći s četvrtka na petak Indiana Pacersi svladali su u svojoj dvorani Golden State Warriorse rezultatom 126-106.

Indiana je utakmicu riješila sjajnom igrom u drugoj i trećoj četvrtini kada su ukupno zabili 19 poena više od Warriorsa, a najbolji igrač "Hoosiersa" bio je Bojan Bogdanović.

Mostarac je protiv prvaka bio gotovo nepogrešiv te je za 30 minuta na parketu ubacio 28 poena uz vrhunski šut od 11/13 iz igre, od čega je trice gađao 6/7. Osim što je bio najbolji strijelac utakmice Bojan je uhvatio i tri skoka, imao dva dodavanja i po jednu ukradenu loptu i blokadu, a za vrijeme dok je bio na parketu Pacersi su ostvarili razliku od čak +30 u odnosu na goste iz Oaklanda.

Osim Bojana, koji je do ove utakmice bio na prosjeku od 14,2 poena, 3,5 skokova i 1,5 asistencija u sezoni, najbolji u redovima Pacersa bio je Victor Oladipo s 21 poenom, 7 dodavanja, 6 skokova i 3 ukradene lopte. Thaddeus Young ubacio je 16 poena uz 8 skokova i 5 asista, dok je Darren Collison utakmicu završio s 15 poena i po 5 asista i skokova.

U momčadi Warriorsa, koji su već ranije osigurali drugo mjesto na Zapadu, najbolji je bio Kevin Durant s 27 poena, 7 asista i 5 skokova, ali i vrlo lošim šutom od 8/23 iz igre. Pacersi su ovom pobjedom osigurali najmanje peto mjesto na Istoku, a i dalje imaju šanse prijeći Sixerse ili čak Cavse u nekom ludom scenariju do kraja sezone. Spomenimo još da je ovo prvi put od 2011/2012 sezone da je Indiana svladala Golden State u svim utakmicama regularnog dijela.

U dramatičnoj utrci za playoff koja se odvija u Zapadnoj konferenciji vrlo važnu pobjedu ostvarili su Nuggetsi koji su u Denveru sa 100-96 slavili protiv direktnih konkurenta Timberwolvesa.

Ključne poene za domaću momčad zabio je Srbin Nikola Jokić koji je promašaj Willa Bartona 6,6 sekundi prije kraja odbojkaškim potezom spremio u koš. Jokić je bio jedan od najboljih igrača Nuggetsa sa 16 poena (uz loš šut od 6/20 iz igre), 14 skokova i 9 asistencija, a uz njega su odlične partije pružili i Jamal Murray s 22 poena i Devin Harris s 20 (od čega pet trica).

Za Wolvese je Karl Anthony Towns ubacio 26 poena uz 13 skokova, dok je Taj Gibson pridodao 17 poena uz 14 skokova. Nakon ove utakmice Denver i Minnesota su na omjeru pobjeda 44-35, samo "pola utakmice" iza Pelicansa koji su na omjeru 44-34. Momčad iz New Orleansa do kraja igra još 4 utakmice, dok Denver i Minnesota imaju po tri.

NBA liga, rezultati:

Indiana - Golden State 126-106

Bojan Bogdanović igrao je za Indianu 30 minuta i postigao 28 koševa (šut za dva 5-6, trica 6-7) uz 3 skoka, 2 asistencije, 1 osvojenu loptu i 1 blokadu

Cleveland - Washington 119-115