Harry How/Getty Images / Getty Images
MATINEJA ZA POŽELJETI

Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 08. siječanj 2017. 22:48

Bila je to matineja za poželjeti. Iako su igrale dvije momčadi s najlošijim omjerima u NBA ligi - Brooklyn i Philadelphia, u Hrvatskoj je to bila utakmica koja se ne propušta. Bojan Bogdanović protiv Darija Šarića!

A da stvar bude bolja, dva najbolja hrvatska košarkaša su u nedjelju bila dvoznamenkasta kao što je bio i njihov potencijalni suigrač u reprezentaciji - Justin Hamilton.

Očekivano, samo je Bogdanović krenuo u petorci Netsa i krenuo je prilično nadahnuto s četiri poena, asistom i dva skoka u napadu kroz prve tri minute. Šarić je pak ušao sredinom prve četvrtine, a i kod njega se od prvog dodira s loptom vidjelo da je inspiriran. Međutim, u prvom poluvremenu se Dario mučio sa šutom, dok je Bojan u te probleme ušao nakon odmora.

Kad je pak u drugom dijelu Šarić počeo pogađati, Sixersi su se počeli odvajati od Netsa, najveći posao radio je Joel Embiid, a dobru utakmicu, prije svega u obrani, odigrao je i Robert Covington, koji je Netsima ukrao pet lopti.

BROOOKLYN - PHILADELPHIA 95:105 (Lopez 26, Hamilton 16p, 5s, Bogdanović 12p, 8s, Kilpatrick 10/Embiid 20p, 5s, 4a, Šarić 18p, 5s, Covington 15p, 11s, 5ul, Stauskas 15p, 5s, Ilyasova 14p, 7s). (tod)