Luka Dončić

USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/ddp Usa/profimedia
VELIKI PREOKRET CLIPPERSA

Veliku utakmicu odigrao je slovenski virtuoz, Curry je brojao do 47, solidna rola Bogdanovića.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. studeni 2022. 07:15

Veliku pobjedu upisali su protekle večeri Los Angeles Clippersi, Ivice Zubca. Prekinuta je na taj način serija od osam uzastopnih pobjeda Cleveland Cavaliersa koji su pet minuta do kraja dvoboja vodili sa 111:98. No, Paul George i društvo iz LA-ja na kraju su slavili rezultatom 119:117 i tako se vratili na pobjedničke staze uz pozitivan omjer 6-5. Spomenuti Paul George stavio je 26, a naš Zubac dodao je 10 poena uz 9 skokova te tako drugu večer zaredom bio blizu double-double učinka. Iz igre je šutirao 2/7, a za 33 minute na parketu postigao je i 6 od 8 slobodnih bacanja, te imao po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Na parketima su sinoć bili i preostali hrvatski igrači. Bojan Bogdanović dao je svoj obol u tek trećoj ovosezonskoj pobjedi Detroit Pistonsa. U slavlju nad Oklahomom 112:103, Bogdanović je za pola sata igre ubacio 12 poena uz dva skoka. Šut iz igre nije bio naročito dobar (3-11), ubacio je dvije od sedam ispucanih trica. Inače, kod Pistonsa - Bey je zabio 25, a Cunningham pridodao 21.

Dario Šarić odigrao je svega tri minute u porazu Phoenix Sunsa od Philadelphije 100:88. U tom je vremenu upisao jedan skok. Joel Embiid je za Sixerse ubacio 33 poena uz 10 skokova i pet asista, a Devin Booker se za Phoenix zaustavio na 28 poena, sedam skokova i pet dodavanja.

Od ostalih partija izdvojimo pobjedu Dončićevog Dallasa protiv Brooklyn Netsa 96:94. U uzbudljivom dvoboju slovenski virtuoz opet je oduševio i izbrojio do 36, uz po šest skokova i dodavanja. Kevin Durant zabio je 26 za Netse. Golden State Warriorsi su sa 116:113 bili bolji od Sacramenta, a briljirao je ponovno Steph Curry. Zabio je 47 poena, uz po osam skokova i asistencija te sedam pogođenih trica.

26. travanj 2024 05:05