Jokić nasrnuo na suparnika

SCREENSHOT: TWITTER
DRAMA U NBA-U

Chicago Bullsi stali su na kraj seriji pobjeda Brooklyn Netsa i slavili domaću pobjedu 118:95
Piše: SNObjavljeno: 09. studeni 2021. 07:18

Bullsi su ovom pobjedom stigli do omjera pobjeda i poraza 7-3, a pregazili su Netse u posljednjoj dionici igre koju su dobili 42-17 uz šut 14-22. Na ulazu u zadnju četvrtinu kod zaostatka Bullsa 80-76 napravili su domaći seriju 13-0 od koje se gosti nisu oporavili.

DeMar DeRozan vodio je Bullse sa 28 poena, dok je Zach LaVine ubacio 24. Ayo Dosunmu je s klupe ubacio 15 uz 7 skokova. Najefikasniji kod Netsa bio je Kevin Durant s 38 poena.

Učinak večer svakako je ostvario Stephen Curry koji je upisao 50 poena, 10 asistencija, 7 skokova i 3 ukradene lopte u domaćem slavlju njegovih Golden State Warriorsa protiv Atlante 127:113. Iz igre je šutirao 14-28, 9-19 za tricu, te savršenih 13-13 sa linije slobodnih bacanja. Warriorsima, koji i dalje igraju bez ozlijeđenog Klaya Thompsona, je ovo bila deveta pobjeda u 10 odigranih susreta.

Denver Nuggetsi su kod kuće savladali Miami Heat 113:96 u susretu u kojem su Nikola Jokić i Markieff Morris isključeni. U završnici susreta Jokić je grubo s leđa nasrnuo na Morrisa, a što se zapravo dogodilo pogledajte u nastavku.

Will Barton vodio je Nuggetse s 25 poena, dok je Jokić završio susret sa 23 poena, 15 skokova i 10 asistencija. Jimmy Butler vodio je Heat s 31 poenom.

Dallas Mavericksi su na domaćem parketu pobijedili New Orleans Pelicanse sa 108:92 na krilima Luke Dončića koji je susret završio s 25 poena i 5 asistencija, dok su Tim Hardaway Jr. i Jalen Brunson ubacili svaki po 17 poena

LA Lakersi slavili du domaću pobjedu protiv Charlotte u produžetku. Imali su domaćini dvoznamenkastu prednost u zadnjoj četvrtini i praktički dobivenu utakmicu, da bi se na kraju morali spašavati u dodanom vremenu. Anthony Davis s 32 poena i 12 skokova, te Carmelo Anthony s 29 poena vodili su Lakerse. Kod Hornetsa su prednjačili Terry Rozier s 29 poena i LaMelo Ball s 25 poena, 15 skokova i 11 asistencija.