Usa Today Sports/ddp Usa/profimedia
DOUBLE-DOUBLE

Hrvatski košarkaš je imao 18 poena i 14 skokova za Clipperse protiv Charlotte
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 27. prosinac 2023. 08:23

U sjeni ulaska Detroit Pistonsa u negativne knjige NBA rekorda, igrao se još osam utakmica najjače košarkaške lige na svijetu. Najviše pažnje izazvala je ona u Oklahomi u kojoj su se susrele dvije momčadi koje se pomalo iznenađujuće nalaze na samom vrhu Zapadne konferencije. Trećem Thunderu su u goste došli prvi Minnesota Timberwolvesi i svih je zanimalo tko će se pokazati boljim u međusobnom ogledu.

Pobjedu je odnijela Oklahoma, a utakmice je bila u rezultatskom egalu do posljednje četvrtine. Tada je Thunder zaigrao odličnu obranu i ostavio Minnesotu na samo 15 poena u posljednjih 12 minuta, a s tim učinkom se ne može pobijediti NBA utakmica. Fantastično je odigrala cijela startna petorka Oklahome.

Predvodio ih je MVP kandidat Shai Gilgeous-Alexander s 34 poena, 9 asistencija i 6 skokova, a najmanje 20 poena su ubacili i Jalen Williams (21p, 3s), Chet Holmgren (20p, 5a, 4s) i Luguentz Dort (20p, 4s, 2uk). Kod Minnesote je najbolji bio Anthony Edwards s 25 poena, 7 skokova i 6 asistencija.

Ivica Zubac odigrao je još jednu odličnu utakmicu za Clipperse. Hrvatski reprezentativac je upisao svoj deseti double-double u sezoni, a protiv Charlotte je ubacio 18 poena i imao 14 skokova te četiri asistencije i po jednu blokadu i ukradenu loptu. Zubac je iz igre gađao 7/11, a efikasniji od njega u pobjedi Clippersa su bili James Harden (28p, 8a, 6s) i Paul George (25p, 4s, 4a). Najbolji Hornet je bio Miles Bridges (21p, 11s, 5a).

Od kada se Ja Morant vratio sa suspenzije Memphis Grizzlies su u nizu od četiri pobjede. Novu su upisali protiv New Orleans Pelicansa koje su pobijedili nakon produžetka. Mogao je Memphis slaviti i nakon 48 minuta, ali je Jaron Jackson promašio slobodno bacanje jednu stotinku prije kraja utakmice te je ostalo 103:103.

Zato je u produžetku Desmond Bane postigao jedno slobodno bacanje 3,2 sekunde prije kraja za nedostižnih 116:112, a CJ McCollum je tricom samo smanjio na 116:115. Morant je utakmicu završio s 31 poenom uz 7 asistencija i 4 skoka, a Bane je dodao 27 poena, 7 asistencija i 5 skokova. Najbolji kod Pelicansa su bili Brandon Ingram (24p, 7a, 6s, 4b, 3uk) i Zion Williamson (23p, 11s).

Sacramento je nevjerojatan učinak dva svoja najbolja igrača, ali je svejedno izgubio. De‘Aaron Fox (43p, 8s, 4a) i Domantas Sabonis (34p, 12s, 5a) su igrali fantastično, ali nitko drugi u momčadi nije bio raspoložen pa je Portland pobijedio na krilima Anferneeja Simonsa (29p, 4s, 3a) i Duopa Reatha (25p, 9s). Spomenimo i fantastičan učinak Andrea Drummonda koji je imao 24 poena i 25 skokova te je iskoristio ozljedu Nikole Vučevića i bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu Chicaga protiv Atlante. DeMar DeRozan je dodao 25 poena i 6 asistencija dok su Bogdan Bogdanović (22p, 3s) i Trae Young (21p, 13a) bili najefikasniji kod Hawksa.