USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA
NBA REZULTATI

Rijetko viđenih 20 skokova skupio je Julius Randle u domaćoj pobjedi New York Knicksa
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 29. studeni 2023. 08:01

Još jednu maestralnu partiju odigrao je Luka Dončić. Slovenac je postigao 41 poen i tome dodao po devet skokova i asistencija u domaćem slavlju Dallas Mavericksa protiv Houston Rocketsa (121:115). Osim visoke efikasnosti, Dončić je odigrao i utakmicu bez izgubljene lopte, a već drugi put ove sezone spojio je taj doseg s 40 ili više koševa. Alperen Sengun za Houston je ubacio 31 poen, a uz to je imao devet skokova i šest asistencija.

Iako su u posljednju četvrtinu krenuli s +11, Golden State Warriorsi na kraju su minimalno izgubili na gostovanju kod Sacramento Kingsa (124:123) u uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici stresnoj za navijače obje momčadi.

Dario Šarić odigrao je za goste 17 minuta i sedam sekundi uz 10 poena, dva skoka i tri asistencije. Kod Warriorsa su najraspoloženiji bili Stephen Curry s 29 poena, 10 skokova i šest asista te Andrew Wiggins s 29 poena, 10 skokova i tri dodavanja. Za Sacramento 29 poena, devet skokova i sedam asista je potpisao De Aaron Fox.

Miami Heat poražen je treći put zaredom protiv Milwaukee Bucksa (124:131) u utakmici u kojoj se nije vodilo previše računa o obranama. Giannis Antetokounmpo za Buckse je ostvario sjajan učinak od 33 poena, 10 skokova i pet asistencija, a nezaustavljiv je bio i Damian Lillard s 32 poena, četiri skoka i devet dodavanja. Bam Adebayo ubacio je 31 poen za Miami uz 10 skokova i pet asistencija.

U derbiju Zapadne konferencije vodeća Minnesota je tek u posljednjoj četvrtini slomila dobar otpor Oklahome (106:103). Najefikasniji na terenu bio je Shai Gilgeous-Alexander s 32 poena za goste.

Peti poraz u nizu upisali su Chicago Bullsi na gostovanju kod Boston Celticsa (124:97) koje je predvodio Jaylen Brown s 30 poena, osam skokova i šest asistencija, dok je Jayson Tatum dodao 21 poen, sedam skokova i četiri asista.

Rijetko viđenih 20 skokova skupio je Julius Randle u domaćoj pobjedi New York Knicksa protiv Charlotte Hornetsa (115:91), uz 25 poena i pet asistencija.

Brooklyn je bio bolji od Toronta (115:103), a Cleveland je pred svojim navijačima nadvisio Atlantu (128:105) uz 29 poena, sedam skokova i tri asista Donovana Mitchella.