Bill Streicher / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. prosinac 2016. 10:02

Košarkaši Philadelphia 76ersa proslavili su sinoć svoju petu pobjedu u 23. utakmici sezone i prvu na gostujućem parketu nakon godinu dana, točnije od 20. siječnja kada su slavili kod Orlanda.

Sa 99:88 76ersi su savladali New Orleans i tako prekinuli gostujući gubitnički niz dug 23 utakmice.

Dario Šarić je susret završio s 13 koševa (šut 5-11), 5 skokova, jednom asistencijom i jednom blokadom za 25 minuta igre. Najefikasniji kod 76ersa bio je Ersan Ilyasova s 23 koša, dok domaćima nije pomogao ni Anthony Davis koji je susret završio s 26 koševa i 11 skokova.

Chicago Bulls su sinoć konačno prekinuli niz od 13 pobjeda u gostima San Antonio Spursa svladavši ih sa 95-91.

San Antonio je izbrisao zaostatak od 18 koševa u trećoj četvrtini na samo četiri u zadnjim minutama, ali nije im pomoglo.

Kawhi Leonard je predvodio 24 koša za San Antonio, a Patty Mills je dodao 16 koševa od čega su četiri trice iz šest pokušaja. Bivši član Bullsa Pau Gasol je ubacio 13 koševa uz 10 skokova u prvoj utakmici u Chicagu otkako je potpisao za San Antonio na ljeto.

Najbolji strijelac Bullsa bio je Dwayne Wade sa 20 pogodaka, a Jimmy Butler je zabio svih svojih 13 koševa za Chicago u drugom poluvremenu, dok je Rajon Rondo dodao 12 koševa, devet asistencija i 10 skokova.

Golden State Warriorsi su sa 106-99 svladali Utah Jazz, a Stephen Curry je zabio 26 koševa.

Golden State Warriors je kontrolirao utakmicu od početka do kraja. Curry je zabio 14 koševa u seriji od 29-1 kojom su Warriorsi poveli sa 29-5. Jedino vodstvo Jazza na utakmici bilo je na samo početku kada je imao prednost od 4-2. Golden State je na poluvremenu vodio sa 65-46, a u drugom dijelu utakmice Jazz se približio i to na pet koševa na početku zadnje četvrtine, no onda je Kevin Durant zatvorio utakmicu sa 11 koševa u tom zadnjem dijelu.

Durant je utakmicu završio sa 21 pogotkom i 11 skokova za Golden State.

Centar Jazza Rudy Gobert je ubacio 20 koševa i ugrabio 17 skokova, Joe Ingles je dodao 21 koš, a Shelvin Mack 19.

NBA, rezultati:

Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 124-110

Washington Wizards - Denver Nuggets 92-85

Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers 88-86

New Orleans Pelicans - Philadelpha 76ers 88-99

(Dario Šarić je igrao 25 minuta za Philadelphiju, 13 koševa, 5 skokova i 1 asistencija)

4. Denver 8 15 .348 6 1/2

5. Minnesota 6 16 .273 8