Bilgin S. Sasmaz / Anadolu Agency / Profimedia, Abaca
BRAVO, MAJSTORE

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. prosinac 2017. 09:41

Dario Šarić u četvrtak je potvrdio da se definitivno vratio u veliku formu. U čudnom porazu njegove Philadelphije od Toronta, hrvatski je reprezentativac za 36 minuta ubacio 18 poena, dodao 10 skokova i 9 asistencija.

Nedostajala mu je samo jedna asistencija za triple-double, ali upravo je s tih devet dodavanja srušio vlatiti NBA rekord u ovoj kategoriji.

Iako je ovo Šariću već sedmi double-double učinak u zadnjih mjesec i pol dana, Phila se nije uspjela oprostiti od navijača pobjedom, u zadnjoj domaćoj utakmici ove godine.

Imali su Sixersi ogromnih 22 poena prednosti i sve su prosuli u drugom poluvremenu.

Uz Šarića, u redovima Sixersa dobar je bio i Ben Simmons sa 20 poena. Philadelphiji je nedostajao njihov najbolji igrač centar Joel Embiid, koji je već treću utakmicu pauzira zbog bolova u leđima.

Toronto je zaostajao 22 poena u trećoj četvrtini, ali zahvaljujući DeMaru DeRozanu uspio je doći do pobjede. DeRozan je imao učinak karijere, ubacio je 45 koševa, a dobro ga je pratio Kyle Lowry sa 23 poena.

Košarkaši Clevelanda ostvarili su 12. uzastopnu domaću pobjedu, svladavši Chicago Bullse sa 115-112. Do novog trijumfa predvodio ih je LeBron James sa 34 koša, 6 skokova i 9 asistencija. Odličan je bio i Kevin Love sa 27 poena, dok se kod Chicaga istaknuo Lauri Markkanen sa 25 poena.

New York Knicksi su na svom terenu iznenadili Boston, pobijedišvi 102-93. Tako je vodeća momčad Istočne konferencije NBA lige upisala treći poraz u posljednjih pet susreta.

Kniickse je do trijumfa predvodio Michael Beasley sa 32 koša i 12 skokova, a Enes Kanter dodao je 14 poena i 10 skokova. Prvi srijelac Bostona bio je Kyrie Irving sa 32 koša.

Iznenađenje su priredili i košarkaši Utah Jazza koji su dobili San Antonio Spurse sa 100-89. U redovima Spursa šest igrača je imalo dvoznamenkasi učinak u broju poena, ali nitko nije ubacio više od 12 koševa. Kod Utaha briljirao je Rodney Hood sa 29 koševa.

TJ Warren zabio je 27 poena za Phoenix, koji je svaladao Memphis 97-95. Hrvatski krilni centara u dresu Phoenixa Dragan Bender imao je skroman učinak iako je odigrao 32 minute. Ostvario je 4 koša (šut 1-8), 5 skokova i 1 asistenciju.

REZULTATI:

Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 109:114

(Dario Šarić u 36 minuta upisao 18 koševa, šut 7-10, 10 skokova, 9 asistencija i 2 blokade za Sixerse)

Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 115:112

(Ante Žižić nije igrao za Cleveland)

New York Knicks - Boston Celtics 102:93

Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 97:95

(Dragan Bender u 32 minute ostvario 4 koša, šut 1-8, 5 skokova i 1 asistenciju sa Phoenix)

NORTHWEST DIVIZIJA

1. Minnesota 19 13 .594 -