Profimedia, Press Association
NBA LIGA

Piše: Igor KrištaforObjavljeno: 27. siječanj 2018. 09:36

Košarkaši Philadelphia 76ersa sinoć su slavili na gostovanju kod San Antonio Spursa 97:78. Prva je to pobjeda 76ersa kod Spursa nakon 2004. godine, za što velike zasluge ima i Dario Šarić koji je susret završio s 15 koševa, 8 skokova i 3 asistencije uz šut iz igre 6-13 za 28 minuta igre. Ben Simmons s 21 poenom bio je najefikasniji igrač 76ersa, dok je Joel Embiid ubacio 18 poena uz 13 skokova.

Kod San Antonija je najefikasniji bio LaMarcus Aldridge s 18 poena.

Cleveland Cavaliersi pobijedili su sinoć Indiana Pacerse kod kuće sa 115:108. Do osmog triple-doublea sezone došao je LeBron James s 26 poena, 10 skokova i 11 asistencija, dok je JR Smith ubacio 23 poena. Kod Pacersa je najefikasniji s 25 poena bio Victor Oladipo, dok je Bojan Bogdanović susret završio s 10 poena, 2 skoka i 4 asistencije uz slab šut iz igre 4-13. Na parketu je proveo 26 minuta.

Ivica Zubac nije zaigrao u gostujućoj pobjedi njegovih LA Lakersa kod Chicago Bullsa 108:103. Najveće zasluge za slavlje Lakersa idu Brandonu Ingramu koji je upisao 25 poena i 9 skokova. Zanimljivo je da je 8 koševa ubacio u zadnje tri minute i 18 sekundi.

New York Knicksi uvjerljivo su slavili na gostovanju kod Phoenixa Dragana Bendera sa 107:85. Hrvatski košarkaš u redovima je poražene momčadi ostao bez koša za 17 minuta igre uz tek jedan upućeni šut. Upisao je 4 skoka i 1 blokadu. Knickse je do slavlja vodio Enes Kanter s 20 poena i 10 skokova.

NBA liga, rezultati:

Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 115-108

(Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland; Bojan Bogdanović je odigrao 26 minuta za Indianu, zabio je 10 koševa i upisao dva skoka, četiri assitencije i jednu ukradenu loptu)

Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 121-110

Toronto Raptors - Utah Jazz 93-97

Chicago Bulls - Los Angeles Lakers 103-108

(Ivica Zubac nije ulazio u igru za Los Angeles)

Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 100-109

Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets 116-91

New Orleans Pelicans - Houston Rockets 115-113

Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers 93-107

San Antonio Spurs - Philadelphia 76ers 78-97

(Dario Šarić je odigrao 28 minuta za Philadelphiju, zabio je 15 koševa i upisao osam skokova, tri asistencije i jedan blok)

Phoenix Suns - New York Knicks 85-107

(Dragan Bender je igrao 17 minuta za Phoenix, bez pogodaka, upisao je četiri skoka i jedan blok)

02. svibanj 2024 04:58