Profimedia, Press Association
NBA LIGA

Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 05. ožujak 2018. 08:55

Odlične utakmice u noći s nedjelje na ponedjeljak odigrali su hrvatski košarkaši u NBA ligi, Bojan Bogdanović i Dario Šarić, makar se samo Bojan na kraju veselio pobjedi.

Pacersi su u gostima pobijedili Wizardse 98-95, a koliko im je ta pobjeda važna pokazuje i podatak da su s omjerom 36-27 zasjeli na četvrto mjesto Istočne konferencije, baš ispred momčadi iz Washingtona. Najbolji igrač Indiane očekivano je bio Victor Oladipo koji je ubacio 33 poena uz 7 skokova i po tri asistencije i ukradene lopte. Sekundirao mu je Bogdanović koji je za 38 minuta na parketu ubacio 20 poena (šut iz igre 7/12, trica 3/5, slobodna bacanja 3/3) uz 4 skoka i 2 ukradene lopte, dok je Cory Joseph utakmicu završio sa 16 poena.

U dresu Wizardsa, koji i dalje igraju bez prve zvijezde Johna Walla, Bradley Beal je ubacio 22 poena uz 11 asistencija, dok je Otto Porter Jr. Dodao 17 poena uz 8 skokova. Kako je utakmicu bila vrlo važna za konačni plasman obje momčadi na kraju regularne sezone, igrala se čvrsta, „playoff“ košarka, što je primijetio i Oladipo:

- Naprosto moramo izdržati do kraja sezone. Do kraja godine igrat će se kao da je već počelo doigravanje.

Nakon što su odlično krenuli u utakmicu, Philadelphia 76ersi odigrali su kriminalnu treću četvrtinu (14-33) te ispustili gostujuću pobjedu kod Milwaukee Bucksa koji su slavili sa 118-110.

Buckse, koji su jednom trenutku gubili i 20 razlike, predvodio je Giannis Antetokounmpo s 35 poena, 9 skokova i 7 asistencija, dok je Eric Bledsoe dodao 22 poena, 7 asista i 5 skokova.

- Ušli smo u utakmicu sa stavom da moramo pobijediti bez obzira na sve. Vodili su 19, 20 razlike, ali mi se nismo predali – rekao je Giannis „The Greek Freak“ nakon utakmice.

U redovima Sixersa, koji su imali čak 26 izgubljenih lopti, najbolji je bio Šibenčanin Dario Šarić koji je za 31 minutu na parketu ubacio 25 poena (šut iz igre 9/11, trica 4/5, slobodna bacanja 3/3) uz 6 skokova i jednu ukradenu loptu. Od toga je Dario čak 15 poena ubacio u prvoj četvrtini, a tijekom cijele utakmice promašio je tek dva šuta. Centar Sixersa Joel Embiid zabio je 18 poena, kandidat za rookieja godine Ben Simmons uz 12 poena imao i 15 asistencija, dok je J.J. Redick ubacio 17 poena. No, sva trojica su zajedno imali čak 18 izgubljenih lopti…

U prvoj petorci jučer je startao i Dragan Bender koji je za 35 minuta u tijesnom porazu Sunsa od Hawksa ubacio 6 poena (šut iz igre 2/8, trica 2/7) uz 5 skokova i 8 asistencija. Domaćoj momčadi pobjedu je donio Taurean Prince koji je 7,6 sekundi prije kraja pogodio ključnu tricu, a utakmicu je završio kao najbolji strijelac Hawksa s 22 poena.

Kod gostiju iz Phoenixa najviše poena ubacio je T.J. Warren koji je utakmicu završio s 35 koševa, dok je Elfrid Payton ubilježio triple-double s 11 poena, 14 dodavanja i 10 skokova.

NBA, rezultati:

Toronto Raptors - Charlotte Hornets 103-98

Washington Wizards - Indiana Pacers 95-98

(Bojan Bogdanović je odigrao 37 minuta za Indianu, zabio je 20 koševa i upisao četiri skoka i dvije ukradene lopte)

Atlanta Hawks - Phoenix Suns 113-112

(Dragan Bender je odigrao 34 minute za Phoenix, zabio je šest koševa i upisao pet skokova i osam asistencija)

Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans 109-126

Milwaukee Bucks - Philadelphia 76ers 118-110

(Dario Šarić je odigrao 31 minutu za Philadelphiju, zabio je 25 koševa i upisao šest skokova)

Los Angeles Clippers - Brooklyn Nets 123-120

Sacramento Kings - New York Knicks 102-99

23. travanj 2024 13:39