Dario Šarić
 Profimedia, Newscom
IGRALI BAŠ SVI

Piše: HinaObjavljeno: 15. veljača 2018. 12:29

Sinoć su u NBA igrali svi hrvatski košarkaši, a pobjede su upisali Philadelphia 76ers Darija Šarića i Indiana Pacers Bojana Bogdanovića, dok su Orlando Magic Marija Hezonje, Phoenix Sunsi Dragana Bendera i Los Angeles Lakers Ivice Zubca poraženi.

Philadelphia 76ersi su kod kuće uspjeli nadoknaditi zaostatak od 24 koša i na kraju slaviti protiv Miami Heata sa 104-102, a Dario Šarić je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 19 koševa (5/12 šut iz igre, trice 3-8).

Šarić je u 32 minute na terenu upisao još i 8 skokova, i tri asistencije.

U trećoj četvrtini su napravili seriju od 12-0 kojom su se počeli vraćati, a u cijelom tom dijelu utakmice su nadigrali sa 34-19 da bi ih u zadnjoj četvrtini nadigrali sa 31-21. JJ Redick je pogodio koš 20 sekundi prije kraja za vodstvo Philadelphije od 102-99. Miami je nakon toga imao priliku za izjednačenje, ali je Wayne Ellington promašio tricu .

Ovo je deveta domaća pobjeda zaredom 76ersa što im je nadjulji pobjednički niz od 2008.

Sixersi su igrali bez Joela Embiida, ali su se, osim Šarića, iskazali i drugi. JJ Redick je ubacio 14 koševa, a Ben Simmons je došao do šestog triple-doublea ove sezone sa 18 koševa, 12 skokova, 10 asistencija i četiri ukradene lopte.

Najbolji kod Miamija bio je James Johnson sa 22 koša, dolk je Goran Dragić zabio 18.

Philadelphia sada sa 30 pobjeda i 25 poraza zauzima sedmo mjesto u Istočnoj konferenciji, ispred osmoplasiranog Miamija.

Orlando Magic je kod kuće doživio poraz, sa 104-102 su ih svladali Charlotte Hornets.

Mario Hezonja je bio najučinkovitiji kod Magica, upisao je svoj drugi double-double ove sezone sa 21 košem (šut iz igre 10/20, trice 1/6) u 35 minuta, deset skokova te tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Dwight Howard je za Charlotte zabio 22 koša i tome je dodao 13 skokova.

Hornets su imali dvoznamenkastu prednost u trećoj četvrtini da bi se u zadnjoj ta razlika istoplila. Charlotte ponovno dolazi u vodstvo tri minute prije kraja nakon polaganja Howarda i šuta i slobodnog bacanja Jeremyja Lamba za 96-94 nešto više od dvije minute prije kraja.

Orlando je na to odgovorio sa slobodnim bacanjem i polaganjem Bismacka Biyomboa, no nakon toga Kemba Walker pogađa tricu kao i Nicolas Batum za konačno vodstvo Chartlotte.

Orlando je 14. na istoku s omjerom pobjeda i poraza 18-39.

Indiana Pacers Bojana Bogdanovića su u gostima sa 108-103 bili bolji od Brookyln Netsa, a Bojan Bogdanović je u 37 minuta zabio 14 koševa(šut iz igre 5/1, trice 2/6) te upisao pet skokova, jednu asistenciju i dvije urkadene lopte.

Victor Oladipo je za 14. pobjedu u 20 utakmica Indiane zabio 25 koševa, a najbolji kod Netsa bio je Allen Crabbe sa 24 koša.

Pacersi su šesta momčad Istoka sa 33 pobjede i 25 poraza.

New Orleans Pelicans su kod kuće sa 139-117 bili bolji od Los Angeles Lakersa. Najbolji strijelac utakmice bio je Anthony Davis sa 42 koša i 15 skokova. Osim njega, trećoj uzastopnoj pobjedi Pelicansa pridonio je i Jrue Holiday sa 24 koša i 11 asistencija.

Lakerse, koji su 11. mjestzu na Zapadu sa 23 pobjede i 33 poraza, predvodio je Kyle Kuzma sa 23 koša, a Ivica Zubac je u pet minuta zabio četiri koša (šut iz igre 1/2) uz dva skoka i jednu asistenciju.

Utah Jazz je kod kuće sa 107-97 slavio protiv Phoenix Sunsa Dragana Bendera, što im je 11 pobjeda u nizu, a do pobjede ih je predvodio Donovan Mitchell sa 24 koša.

Bender je odigrao 24 minute i u tom je vremenu upisao šest koševa (šut iz igre 2/5, trice 2/5) te četiri skoka. Devin Booker je bio najbolji strijelac Phoenixa sa 28 koševa, dok je Josh Jackson dodao 22.

Royce O'Neale je zabio 19 koševa za pobjedu domaće momčadi, a Derrick Favors 18 koševa.

Suns su zadnja momčad Zapada sa 18 pobjeda i 41 porazom.

REZULTATI:

Brooklyn - Indiana 103-108

Bojan Bogdanović igrao je za Indianu 37 minuta i postigao 14 koševa (šut za dva 3-5, trica 2-6, slobodna bacanja 2-2) uz 5 skokova, 1 asistenciju i 2 osvojene lopte

Orlando - Charlotte 102-104

Mario Hezonja igrao je za Orlando 35 minuta i postigao 21 koš (šut za dva 9-14, trica 1-6) uz 10 skokova, 3 asistencije i 2 osvojene lopte

Philadelphia - Miami 104-102

Dario Šarić igrao je za Philadelphiju 32 minute i postigao 19 koševa (šut za dva 2-4, trica 3-8, slobodna bacanja 6-6) uz 8 skokova, 3 asistencije i 1 osvojenu loptu

New Orleans - LA Lakers 139-117

Ivica Zubac igrao je za LA Lakerse 5 minuta i postigao 4 koša (šut za dva 1-2, slobodna bacanja 2-2) uz 2 skoka i 1 asistenciju

Utah - Phoenix 107-97

Dragan Bender igrao je za Phoenix 24 minute i postigao 6 koševa (šut za tricu 2-5) uz 4 skoka

Boston - LA Clippers 119-129

Portland - Golden State 123-117

New York - Washington 113-118

Chicago - Toronto 98-122

Houston - Sacramento 100-91

Memphis - Oklahoma City 114-121

Detroit - Atlanta 104-98

28. travanj 2024 11:39