Derick E. Hingle / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 14. prosinac 2016. 10:55

Golden State Warriorsi su upisali i petu pobjedu na gostovanju, sinoć su sa 113-109 bili bolji od New Orleans Pelicansa.

Pobjedu je zapečatio Draymond Green koji je ukrao loptu i zabio koš te je utakmicu zaključio s prvim triple-doubleom ove sezone s 12 koševa, isto toliko skokova i deset asistencija. Najbolji strijelac na utakmici bio je Stephen Curry koji je zabio 30 koševa, dok je Kevin Durant dodao 27. S ovom pobjedom Golden State sada ima omjer pobjeda i poraza ove sezone 22-4. Pelicanse je predvodio Anthony Davis s 28 poena.

Phoenix Suns su sinoć nakon produžetka bili bolji od New York Knicksa sa 113-111. Kristaps Porzingis je promašio šut za pobjedu na kraju regularnog dijela i tako odveo utakmicu u produžetak.

New York je usred utakmice ostao bez Derricka Rosea koji nije mogao nastaviti igrati zbog bolova u leđima, a nije im pomogao ni raspoloženi Porzingis koji je postigao 34 poena uz 8 skokova. Carmelo Anthony je ubacio 13 koševa za New York.

Kod Pheonixa najbolji strijelac je bio Eric Bledsoe s 31 poenom, Brandon Knight i Marquese Chriss su dodali po 14. Dragan Bender je odigrao osam minuta i zabio tri koša.

Orlando je jučer slavio protiv Atlanta Hawksa sa 131-120. Momčad Magica je ubilježila najviše poena na jednoj utakmici ove sezone (131), najviše koševa u prvom poluvremenu (72), najviši postotak šuta iz igre (58.6 posto), najviše trica na jednoj utakmici (15) i najviše asistencija na jednoj utakmici (36).

Najbolji strijelac u redovima Orlanda bio je Serge Ibaka s 29 poena, Elfrid Payton je dodao 26 poena i 14 asistencija, a Evan Fournier 23 koša te šest asistencija. Mario Hezonja je odigrao minutu i pol za Orlando, bez učinka.

Kod Hawksa najbolji je bio Dwight Howard s 20 poena, dok su Thabo Sefolosha i Paul Millsap zabili po 17 svaki.

----------------------------------

NBA, rezultati:

Cleveland Cavaliers - Memphis Grizzlies 103-86

Atlanta Hawks - Orlando Magic 120-131

(Mario Hezonja je odigrao jednu minutu za Orlando bez učinka)

Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 94-99

New Orleans Pelicans - Golden State Warriors 109-113

Phoenix Suns - New York Knicks 113-111 (produžetak)

(Dragan Bender je odigrao osam minuta za Phoenix, zabio je tri koša)

4. Denver 9 16 .360 6

5. Minnesota 7 18 .280 8