THEARON W. HENDERSON/GETTY IMAGES/PROFIMEDIA
UZBUĐENJA S NBA PARKETA

Jayson Tatum i Jaylen Brown srušili su Denver Nuggetse kod kojih je najbolji pojedinac bio Nikola Jokić
Piše: SNObjavljeno: 21. ožujak 2022. 07:35

Keldon Johnson junak je San Antonio Spursa koji su sinoć u gostima srušili Golden State Warriorse. 22-godišnji Amerikanac u posljednjoj je sekundi uhvatio odbijanac nakon slobodnog bacanja i položio za konačnih 108-110.

Warriorsi su ovaj susret odigrali bez ozlijeđenog Stephena Curryja. Pokušali su njegov izostanak nadoknaditi Poole koji je bio prvi strijelac utakmice (28p, 5s, 3a) te Klay Thompson (24p, 3s), ali to ipak nije bilo dovoljno. Richardson je bio najbolji strijelac gostujuće momčadi (25p, 2s, 1a), dok je junak Johnson dodao 14 poena, sedam skokova i pet asistencija.

"Ugurao sam se i ugrabio loptu, okrenuo se i bacio je. Samo sam želio izbaciti loptu iz ruku na vrijeme", opisao je Johnson pobjednički koš.

Warriorsima su ostale tri desetinke za spas, ali Thompsonov pokušaj za tri nije prošao.

Jayson Tatum i Jaylen Brown ugradili su svaki po 30 poena u pobjedi Boston Celticsa protiv Denver Nuggetsa (104-124). Kod domaće momčadi ponovno je prvo ime bio Nikola Jokić koji je za 33 minute na parketu upisao 23 poena, osam skokova i 4 asistencije.

Košarkaši Utah Jazza slavili su u gostima kod New York Knicksa. Konačan rezultat bio je 93-108, a prvo ime susreta D. Mitchell (36p, 8s, 6a). Bojan Bogdanović, podsjetimo, nije igrao zbog ozljede lista.

Spomenimo i da su odličnom posljednjom četvrtinom Toronto Raptorsi preokrenuli Philadelphia 76erse te na krilima P. Siakama (26p, 10s, 5a) i P. Achiuwe (21p, 9s, 1a) srušili domaćine. J.Embiid u porazu je upisao 21 poen, 13 skokova i dvije asistencije.

Najnapetiji susret odigrali su Sacramento Kingsi i Phoenix Sunsi. Pobjeda je nakon produžetaka otišla u ruke vodeće momčadi koja je sinoć upisala 58. ovosezonski trijumf. D.Booker bio je prvi strijelac utakmice s 31 poenom, a upisao je i sedam skokova te pet asistencija.