Zubac je protiv Portlanda imao 18 poena, 2 asistencije, 6 skokova te 2 blokade

USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA
NBA REZULTATI

Nikola Jokić je bio još jednom blizu triple-doublea, a odličnu utakmicu imao je i Luka Dončić
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 12. prosinac 2023. 07:46

Bilo je uzbudljivo na NBA parketima noćas - igralo se čak 13 utakmica pa je praktično cijela liga bila u akciji.

Los Angeles Clippersi nisu dobro izgledali odmah po dolasku Jamesa Hardena, ali su se u posljednje vrijeme posložili te imaju devet pobjeda u posljednjih 12 utakmica. Sinoć su sa 132:127 bili bolji od Portlanda. Cijelu utakmicu LA Clippers su vodili, ali su sjeverni gosti sa Zapadne obale konstantno prijetili. Domaćin je malu prednost ipak sačuvao i na kraju slavio, a jedan od ključnih trenutaka u samoj završnici bila je i blokada hrvatskog reprezentativca Ivice Zupca minutu prije kraja.

Zubac je na parketu proveo 34 minute te je postigao 18 poena. Dodao je tome dvije asistencije, šest skokova te dvije blokade, a iz igre je gađao 9/13. Najbolji igrač pobjedničkog sastava bio je Kawhi Leonard s 34 poena, pet asistencija i šest skokova. Paul George je za LA Clipperse ubacio 20 uz osam asistencija i isto toliko skokova. Na drugoj strani prvi strijelac je bio Anfernee Simons s 38 poena.

Najbolju utakmicu sezone odradio je Luka Šamanić za Utah Jazz premda je njegova momčad poražena kod Oklahoma Cityja 120:134. Već u prvoj četvrtini domaćin je imao 14 poena prednosti (34:20), dok je nakon treće dionice bilo i više od 35 poena razlike za Oklahoma City. Utah je u završnici ublažio poraz, a Luka Šamanić je za goste iz Salt Lake Cityja odigrao 18 minuta. Ubacio je 14 poena, a ostvario je još asistenciju, sedam skokova i dvije izgubljene lopte. Iz igre je gađao 6/10, za tri poena 1/4 te 1/1 s linije slobodnih bacanja. Prvo ime susreta bio je i inače najbolji igrač Oklahoma Cityja Shai Gilgeous-Alexander koji je ubacio 30 poena, a tome je dodao i sedam asistencija.

Dobru večer Hrvata upotpunio je Bojan Bogdanović koji je odigrao 34 minute za Detroit te je postigao 17 poena uz dvije asistencije, jedan skok, tri osvojene i dvije izgubljene lopte. No, Pistonsi su upisali dvadeseti poraz u nizu, a više o tome možete pročitati OVDJE. I San Antonio je u groznom nizu poraza, trenutno ih imaju 17 zaredom. Noćas su Spursi izgubili od Houstona kojeg je predvodio Tari Eason (18p, 14s). Victor Wembanyama je ubacio 15 poena te imao 18 skokova, 5 blokada i 3 asistencije.

Nikola Jokić je bio još jednom blizu triple-doublea (25p, 9a, 8s), a kada mu se na ovakav način priključe Jamal Murray (29, 9s, 4a) i Julian Strawther (22p), onda ni 40 poena Bogdana Bogdanovića nije dovoljno Atlanti da upiše pobjedu. Odličnu utakmicu imao je i Luka Dončić (35p, 8s, 6a) u pobjedi Dallasa protiv Memphisa u čijim redovima je briljirao Jaren Jackson (41p, 4s). Odlične večeri MVP kandidata zaokružio je Joel Embiid (34p, 11s, 6a) čija je Philadelphia bila bolja od Washingtona.

Nikola Jokić

KEVIN C. COX Getty Images Via Afp

Minnesota je trenutno vodeća momčad lige, a noćas su imali teško gostovanje kod New Orleansa koji je upisao i pobjedu. Raspoložen je bio Zion Williamson koji je ubacio 36 poena te imao 5 skokova i dvije asistencije dok je CJ McCollum dodao 23 poena te po 4 skoka i asistencije. Najbolji kod Timberwolvesa bio je Karl-Anthony Towns sa 17 poena i 12 skokova.

Odličnu su utakmicu odigrali Milwaukee i Chicago, a pobjednik je odlučen tek u produžetku gdje su Bucksi ipak bili koncentriraniji. Giannis Antetokounmpo je ubacio 32 poena te imao 12 skokova i 6 asistencija dok su kod Bullsa najbolji bili DeMar DeRozan (41p, 11a, 2s) i Coby White (33p, 6s, 4a).