Bojan Bogdanović (arhiva)

ALEX GOODLETT Afp
46 POENA CURRYJA

Vrlo dobra večer Bojana Bogdanovića i jedan od najčudnijih nastupa karijere - Bogdana Bogdanovića!

U zadnje četiri minute Bogdanović je sam vodio Atlantu do pobjede nanizavši deset poena
Piše: SNObjavljeno: 24. prosinac 2021. 08:17

Košarkaši Utah Jazza upisali su 22. pobjedu sezone nakon što su u susretu protiv Minnesote slavili sa 128-116 uz 18 koševa hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića.

Timberwolvesi su bili bez sedam igrača, među kojim i četiri startera zbog zdravstvenih i sigurnosnih protokola. Gosti su se dobro držali do konca prvog poluvremena kada su od vodstva 50-47, otišli na -10 (57-67). Jazzeri su u trećoj dionici pobjegli na +15 (79-64) i potom rutinski zaključili posao.

Bogdanović je za 30 minuta ubacio 18 koševa uz Utah uz 6-10 šut iz igre pri čemu je trice gađao 4-5. Zanimljivo, sve četiri trice je zabio u prvih pet minuta treće dionice. Dodao je i dva skoka i jednu ukradenu loptu. Donovan Mitchell postigao je 28 koševa, a Rudy Gobert je dodao 20 koševa, 17 skokova i četiri blokade.

"Bilo je trenutaka kada je suparnik odigrao zaista agresivno u obrani, no mi smo odgovorili na razini na kojoj sam želio," kazao je trener Utaha Quin Snyder nakon 22. pobjede svoje momčadi uz devet poraza.

S druge strane Minnesota je na skoru 15-17, a Timberwolvese je predvodio Malik Beasley sa 33 koša, dok je D'Angelo Russell ubacio 19 koševa uz 14 asistencija i sedam skokova.

Bogdan Bogdanović

KEVIN C. COX Afp

Priča NBA večeri bio je Bogdanovićev prezimenjak Bogdan Bogdanović. Srpski košarkaš je protiv Philadelphije promašio prvih 13 šuteva (od toga osam trica) pa na kraju bio junak u pobjedi Atlanta Hawksa.

U zadnje četiri minute Bogdanović je sam vodio Atlantu do pobjede 98:96 nanizavši deset poena bez ijednog promašaja. Nitko od njegovih suigrača u tom periodu nije uspio zabiti, a na drugoj strani prva zvijezda Phile Joel Embiid promašio je šut za produžetak.

Bogdanović je u svom drugom nastupu nakon oporavka od ozljede na kraju upisao 15 poena uz šut 4/17.

Golden State Warriorsi su pobijedili Memphis Grizzliese sa 113-104 uz čak 46 koševa sjajnog Stephena Curryja. Bio je to njegov drugi najbolji učinak ove sezone nakon što je u studenom Atlanti zabio 50. Gary Payton II je dodao 22 koša.

U susretu u kojem niti jedna momčad nije vodila s više od 10 razlike, odluka je pala u posljednje dvie minute. Pri rezultatu 102-102, Warriorsi su napravili seriju 7-0 za vodstvo 109-102 što se pokazalo ključnim.

"Steph je odigrao sjajno, bila je ovo njegova najučinkovitija utakmica u posljednjih nekoliko tjedana, sigurno. Memphis ima najbolji obrambeni rejting u ligi, a da bi zabio 46 koševa Steph je pokazao svaki dio svog talenta," kaza je trener pobjedničkog sastava Steve Kerr.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Ja Morant sa 21, te Jaren Jackson Jr. i Deanthony Melton po 20 koševa. Golden State ima drugi učinak na Zapadu (26-6), ali i u cijeloj ligi.

Bolji su tek Phoenix Sunsi koji imaju poraz manje. Sunsi su sinoć kod kuće porazili Oklahoma City sa 113-101 ostvarivši petu uzastopnu pobjedu.

Domaćine su do pobjede predvodili Devin Booker sa 30 koševa, sedam skokova i sedam asistencija, Cameron Johnson je dodao 21 koš, a Deandre Ayton 19 koševa i 12 skokova. Dobru partiju prikazao je i Chris Paul sa 16 koševa, sedam asistencija i pet skokova. Kod Thundera Shai Gilgeous-Alexander je bio najefikasniji sa 29 koševa i sedam asistencija.

Utah - Minnesota 128-116

(Bojan Bogdanović je za 30 minuta, zabio 18 koševa za Utah, dodavši dva skoka)

2. Denver Nuggets 15 16 .484 7

3. Minnesota Timberwolves 15 17 .469 7 1/2