Stephen Curry

THEARON W. HENDERSON Getty Images Via Afp
NBA LIGA

Warriorsi na krilima strašnog Curryja prekinuli niz od tri poraza, skromna večer Darija Šarića

Noćas je u NBA ligi odigrano sedam utakmica, a od hrvatskih košarkaša nastupio je samo Šarić
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 03. siječanj 2024. 07:38

U derbiju večeri Oklahoma City Thunder je bio bolji od Boston Celticsa 127:123. Bilo je to peto slavlje u nizu za Oklahomu i prvi poraz nakon šest uzastopnih pobjeda Celticsa.

Shai Gilgeous-Alexander ubacio je 36 poena za domaće, uz šest skokova i sedam asistencija. Kod Bostona su raspoloženi bili Kristaps Porzingis (34 poena, 10 skokova, dva asista) i Jayson Tatum (30 poena, 13 skokova, osam asista), ali to nije bilo dovoljno za pozitivan ishod.

Golden State Warriorsi prekinuli su niz od tri poraza slavljem protiv Orlando Magica uz 36 poena Stephena Curryja. Dario Šarić za Warriorse je u 14 minuta i 13 sekundi ostvario učinak od dva poena, tri skoka i jedne asistencije.

Čak 11 uzastopnih poraza imali su Charlotte Hornetsi, no neslavnom nizu stigao je kraj na gostovanju kod Sacramento Kingsa. Terry Rozier dao je najveći doprinos prekidu negativne serije s 34 poena, tri skoka i šest asistencija.

Philadelphia je kod kuće svladala Chicago uz triple-double Joela Embiida koji je ubacio 31 poen uz 15 skokova i 10 asistencija u 31 minutu i 27 sekundi provedenih na parketu Wells Fargo centra.

Memphis Grizzlies su nadvisili San Antonio Spurse u derbiju začelja Zapadne konferencije i tako prekinuli niz od tri poraza. Domaće su predvodili Ja Morant s 26 poena, pet skokova i 10 asistencija i Desmond Bane s 24 poena.

Pelicansi su do treće pobjede u nizu stigli protiv Netsa u susretu u kojem je sa 17 poena najefikasniji bio gostujući igrač Cameron Johnson.