KEVORK DJANSEZIAN Getty Images Via Afp
NBA REZULTATI

Zubac odličan u novoj pobjedi Clippersa, Šarić slavio s Warriorsima, dramatičan okršaj Kingsa i Lakersa

Los Angeles Lakersima nisu pomogli ni double-double učinci Anthonyja Davisa i LeBrona Jamesa
Piše: SNObjavljeno: 30. listopad 2023. 06:54

Los Angeles Clippers stigli su do druge pobjede iz tri odigrane utakmice u novoj sezoni NBA lige. Kawhi Leonard s 21 poenom te Paul George i Russell Westbrook s 19 predvodili su domaći sastav u Crypto.com Areni u slavlju protiv San Antonio Spursa 123:83.

Prvih pet strijelaca ovoga susreta stiglo je iz redova LA Clippersa. Nah‘Shon Hyland dodao je 18 poena, a dobru utakmicu odigrao je i Ivica Zubac koji je za 22 i pol minute na parketu upisao 16 poena i osam skokova.

Kod gostujućeg sastava je s 14 poena najbolji strijelac bio Devin Vassell dok je Victor Wembanyama na svom prvom NBA gostovanju zabilježio učinak od 11 poena, pet skokova i dvije asistencije.

DAVID SWANSON Afp

U noći s nedjelje na ponedjeljak na parketu je bio još jedan hrvatski košarkaš. Dario Šarić upisao je četiri poena, osam skokova i pet asistencija za 21 minutu odigranu na gostovanju protiv Houston Rocketsa. Njegovi Golden State Warriorsi slavili su sa 95:106, a najbolji pojedinac na utakmici bio je Stephen Curry koji je zabilježio 24 poena, sedam skokova i šest asistencija.

TIM WARNER Getty Images Via Afp

Dramatičnu utakmici odigrali su Sacramento i Los Angeles Lakersi, a nakon produžetka (115:115) u konačnici su slavili domaćini Kingsi (132:127). De‘Aaron Fox bio je najraspoloženiji kod Sacramenta s 37 poena, dok su goste s double-double učincima nosili Anthony Davis (30p, 16s i 2a) te LeBron James (27p, 15s, 8a).

Atlanta Hawksi su na gostovanju srušili Milwaukee Buckse sa 110:127. Giannis Antetokounmpo upisao je 26 poena i 11 skokova, dok je kod gostiju prvo ime bio Trae Young s 20 poena i 11 asistencija. Pobjedu su upisali i košarkaši Philadelphia 76ersa koji su sa 126:98 porazili Portland Trail Blazerse uz 35 poena, 15 skokova i sedam asistencija Joela Embiida.

06. svibanj 2024 03:09