Malik Monk (Sacramento) odigrao je najbolju utakmicu karijere

HARRY HOW/Getty Images Via Afp
NBA

Zubac se ozlijedio, njegovi LA Clippersi izgubili utakmicu s drugim najvećim brojem poena u povijesti

Sacramento Kingsi slavili su 176:175 u povijesnoj utakmici u Los Angelesu
Piše: SNObjavljeno: 25. veljača 2023. 08:12

Samo jedna utakmica u povijesti NBA lige imala je veći broj poena od poslastice koju su u noći s petka na subotu navijačima priuštili Los Angeles Clippersi i Sacramento Kingsi. Nakon dva produžetka Kingsi su slavili 176:175, a dvoboj s 351 poenom zasjeo je na drugo mjesto ljestvice najefikasnijih ikad.

Prvo mjesto zadržali su Detroit i Denver, čiji je dvoboj 1983. s tri produžetka završio rezultatom 186:184 za Pistonse. Iako su Clippersi pred svojim navijačima tri minute prije kraja imali 11 poena prednosti, Sacramento je iskoristio njihove poklone u napadu, a spasio se i pri kraju drugog produžetka, u kojem je zaostajao minus 6.

Pobjedu domaćinima mogao je donijeti Nicholas Batum, ali je u zadnjoj sekundi promašio tricu za pobjedu. U momčadi Kingsa briljirao je Malik Monk, koji je započeo s klupe te za 41 minutu ubacio 45 poena, uz šut 15/24, od čega za tricu 6/12. To mu je najbolji učinak karijere. Fox je upisao 42, a Sabonis 20 poena. U redovima Clippersa najefikasniji je bio Kawhi Leonard sa 44 poena, dok je Paul George ubacio 34, uz deset skokova i pet asistencija.

U prvoj utakmici nakon All Star pauze, Ivica Zubac nije bio na raspolaganju treneru Tyronnu Lueu zbog istegnuća mišića lista. Lue je rekao da Zubac posljednja dva dana nije mogao trenirati, ali je dodao da ozljeda nije ozbiljnije prirode te da se povratak 25-godišnjeg centra u momčad očekuje vrlo brzo.

Dario Šarić je s Oklahoma Cityjem poražen na gostovanju kod svoje bivše momčadi, ali su ga zato navijači u Phoenixu vrlo toplo dočekali. Tijekom poluvremena je na videozidu pušten video s njegovim "highlightsima" u dresu Sunsa, nakon čega su ga gledatelji nagradili pljeskom. Šarić je na terenu proveo 12 minuta, ostvarivši osam poena, četiri skoka i asistenciju.