MIKE EHRMANN
TKO IH SMIJE OTPISATI?

Zvjezdani dvojac Lakersa slomio Jokića i društvo, prvi favoriti za naslov na korak do velikog finala!

Momčad koja se već dvaput vratila nakon 3:1 ima novu priliku! Nitko ih se više ne usudi otpisati.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. rujan 2020. 08:50

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su Denver Nuggetse sa 114:108 (37:30, 23:25, 29:27, 24:27) u četvrtoj utakmici završnog kruga doigravanja u Zapadnoj konferenciji NBA lige i tako poveli sa 3-1 u seriji na četiri pobjede.

Najzaslužniji za pobjedu Lakersa bili su Anthony Davis sa 34 koša te LeBron James koji je uz 26 poena imao devet skokova i osam asistencija. Najbolji igrač Denvera bio je Jamal Murray sa 32 koša i osam asistencija.

Peta utakmica je na rasporedu u noći sa subote na nedjelju, kad će Lakersi imati prvu priliku za proboj u veliko NBA finale.

Momčad iz Los Angelesa je vodila većim dijelom utakmice, a nakon što su serijom 8-0 u prvoj četvrtini poveli sa 20-12, Lakersi više nijednom nisu bili u rezultatskom zaostatku, dok je njihova najveća prednost iznosila 12 koševa (44-32).

Denver je početkom posljednje četvrtine došao na samo koš zaostatka (86-87), na tri i pol minute prije kraja su Nuggetsi zaostajali tri poena (102-105), ali su do kraja utakmice ostali bez ubačaja iz igre, dok su Lakersi pogodili sedam od osam slobodnih bacanja i došli do pobjede koja ih je na samo jedan korak približila velikom NBA finalu.

Lakersi su u prethodne dvije serije doigravanja, protiv Portlanda i Houstona, imali identično vodstvo i iskoristili prvu priliku za prolazak u sljedeći krug. S druge strane, Denver je na svom putu do finala Zapadne konferencije oba puta preokrenuo zaostatak 1-3 te u sedmoj utakmici izbacio Utah Jazz i Los Angeles Clipperse.

Uz spomenute Davisa i Jamesa, Lakersi su u ovom dvoboju imali još četvoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa. Kentavious Caldwell-Pope je ubacio 13 poena, Dwight Howard je imao 12 koševa i 11 skokova, Rajon Rondo je postigao 11, a Kyle Kuzma 10 poena.

Lakersi su nadskakali Nuggetse (41-33), a lošiji postotak ubačaja iz igre nadoknadili većim brojem pogođenih slobodnih bacanja (Lakersi 28/35, Denver 20/23).

Jerami Grant je sa 17 koševa bio drugi strijelac Nuggetsa, dok je Nikola Jokić imao 16 poena i sedam skokova. Michael Porter Jr. je ubacio 13, a Monte Morris 12 koševa.

20. travanj 2024 06:16