Getty
NBA LIGA

Oklahoma sredila Orlando, Spursi sigurni protiv Jazza, Pelicansi iznenadili Toronto

Sjajnim prodorom i polaganjem u zadnjim sekundama utakmice Tyreke Evans je donio pobjedu Pelicansima u gostima kod Toronta
Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 19. siječanj 2015. 10:25

U nedjelju navečer igrale su se tri utakmice u NBA ligi. Oklahoma je s pola snage pobijedila Orlando, Pelicansi iznenadili Raptorse u gostima, dok su prvaci iz San Antonia bez problema svladali Utah.

Oklahoma se nije previše mučila protiv Orlanda u gostima te su pobjedom od 127-99 napokon došli do pozitivnog skora u ligi (20-20). Utakmica je bila riješena već u prvoj četvrtini koju su gosti dobili sa 17 razlike, a briljirao je prosšlogodišnji MVP Kevin Durant koji je za nepunih 28 minuta zabio 21 poen, 11 skokova i 7 asistencija. Kod domaćih je najbolji bio Oladipo sa 23 poena, dok je Crnogorac Vučević dodao 16 uz 7 skokova.

Sjajnim prodorom i polaganjem u zadnjim sekundama utakmice Tyreke Evans je donio pobjedu Pelicansima u gostima kod Toronta. Ova pobjeda posebno dobiva na snazi jer su gosti igrali bez Anthonyja Davisa te su Raptorsi svakako slovili za favorite. No, nisu računali na Davisovu zamjenu, francuskog centra Ajincu koji je postigao 22 poena uz izvrstan šut od 10/13 iz igre. Već spomenuti Evans ubacio je 26 poena, dok je kod Raptorsa Derozan utakmicu završio sa 22 poena.

Prvaci iz San Antonia svladali su Utah s 89:69, a u neefikasnoj utakmici najviše je zabio Brazilac Tiago Splitter koji je na kontu imao 14 poena.

4. Utah 14 27 .341 16

5. Minnesota 7 32 .179 22