AFP
REKORD CLEVELANDA

Pacersi iznenadili Bullse uz tri poena Rudeža, Bogdanović bez koša u porazu Netsa

Bojan Bogdanović će subotnju utakmicu nastojati zaboraviti čim prije, budući da je za 28 minuta na terenu postigao okruglih nula poena (šut 0/5) i tek dva skoka
Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 16. studeni 2014. 09:40

Na NBA parketima se u subotu navečer igralo čak deset utakmica, od kojih izdvajamo iznenađujuće pobjede Indiane nad Chicagom i Sacramenta protiv San Antonija. Također, novu pobjedu upisali su Lebronovi Cavsi, a na pobjedničkom vjetru jedre i Dallas te Golden State.

Pacersi su u najvećoj dvorani NBA lige, United centru u Chicagu, šokirali favoriziranog domaćina 99-90 te ubilježili četvrtu pobjedu sezone. Momčad iz Indianapolisa do pobjede je došla boljim šutom i prevagom u skoku (46-34) u odnosu na Bullse čiji trener Thibodeau je sažeto objasnio razloge poraza: "Nadigrali su nas u svakom aspektu igre." Najzaslužniji za pobjedu bili su Sloan Hill i veteran Luis Scola sa 21 košem i 12, odnosno 11 skokova. 21 poen pridodao je i A.J. Price, a Damjan Rudež je za 23 i pol minute na terenu postigao sramželjivih tri poena (šut 1/5, trica 0/4), uz tri skoka. Na drugoj strani najbolji je bio Jimmy Butler sa 32 koša. Za Bullse nije igrao ozljeđeni Rose, čiji gležanj još nije spreman za preveliko opterećenje...

Brooklyn Netsi nisu se proslavili u Portlandu gdje ih je okrnjena domaća momčad (nisu igrali starteri Aldridge i Batum) pobijedila 97-87. U četvrtoj uzastopnoj pobjedi Blazersa ponovno se istaknuo odlični play Damein Lillard sa 28 poena, 10 asista i 5 skokova. Kod Netsa, kojima je ovo treći uzastopni poraz, najbolji su bili Lopez sa 21 i Johnson sa 20 poena, dok je vječni Garnett dodao 12 poena i 12 skokova. Bojan Bogdanović će subotnju utakmicu nastojati zaboraviti čim prije, budući da je za 28 minuta na terenu postigao okruglih nula poena (šut 0/5) i tek dva skoka. Ne treba očajavati nad tim učinkom, uz konstantan rad doći će i bolja statistika budući da trener Hollins neizmjerno vjeruje Bojanu koji je i ovu utakmicu počeo u startnoj petorci.

Sacramento Kingsi kod kuće su pobijedili prvake iz San Antonia 94-91, a najzaslužniji za to bio je centar DeMarcus Cousins koji je postigao 25 poena uz 10 skokova za samo 27 minuta na terenu (rano je ušao u probleme s prekršajima). Njegov trener Michael Malone ponudio je zanimljivo objašnjenje za izvedbu omiljenog igrača: "Postoji razlika između igrača koji vole pobjeđivati i onih koji mrze gubiti. DeMarcus mrzi gubiti. Ne znam da li postoji kompetitivniji igrač u ligi od njega." Kod Spursa najbolji je bio Manu Ginobili sa 21 poenom te 5 asista, a Leonard je pridodao 16 poena. Greg Popovich na sebi svojstven jezgrovit i pragmatičan način prokomentirao je poraz: "Imali smo dobru priliku pobijediti u ovoj utakmici. Samo što nismo."

Košarkaši Clevelanda su u svojoj Quicken Loans areni samljeli Atlantu 127-94 te pritom pogodili prvih 11 pokušaja za tricu! Devet od tih je bilo u prvoj četvrtini, čime su postigli dosad nezabilježen statistički učinak u povijesti NBA lige. Očekivano najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Lebron James sa 32 poena (šut 13/20), 7 asista te 6 skokova, dok je Kyrie Irving pridodao 20 za petu pobjedu Cavsa.

Rezultati susreta NBA lige:

Chicago - Indiana 90 - 99 (Damjan Rudež 3 koša za 24 minute igre, šut 1-5, trice 0-4, 3 skoka)

Portland - Brooklyn 97 - 87 (Bojan Bogdanović bez poena za 29 minuta igre, šut 0-5, trice 0-4, 2 skoka)

4. Denver 2 6 .250 4

5. Minnesota 2 7 .222 4 1/2