EUROLIGA

Pobjede Galatasaraya i Cantua

Lukša Andrić je na parketu proveo nešto više od 17 minuta. Postigao je 11 koševa uz nepogrešiv šut za dva poena 4-4. Dodao je 4 skoka
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. listopad 2011. 11:27

Košarkaši turskog Galatasaraya, hrvatskog centra Lukše Andrića, uspješno su otvorili novu sezonu Eurolige, gostujućom pobjedom kod poljskog Prokoma 76-72 u D skupini...

Domaćini su minutu i 18 sekundi prije kraja izjednačili na 71-71. Lukša Andrić je nakon toga promašio dva slobodna bacanja, s kojima je i inače tijekom večeri imao problema (3-8). No, 16 sekundi prije kraja ubacio je dva poena za vodstvo gostiju 74-71, što je i prelomilo utakmicu.

Andrić je na parketu proveo nešto više od 17 minuta. Postigao je 11 koševa uz nepogrešiv šut za dva poena 4-4. Dodao je 4 skoka.

Sjajno je u pobjedničkoj momčadi odigrao iskusni slovenski playmaker Jaka Lakovič. Ubacio je 21 poena, a trice je gađao 6-7. U domaćem sastavu su najefikasniji bili Motiejunas i Hrycaniuk sa po 15 koševa.

Cantu je u A skupini pred svojim navijačima svladao Nancy sa 80-69. Domaćine su predvodili Cinciarini i Micov sa po 15 koševa, dok je kod gostiju najbolji bio Akingbala s 20 poena.