PORAZI NETSA I PACERSA

Rudež i Bogdanović nevidljivi, Golden State i Clippersi gaze sve pred sobom!

Piše: ArhivaObjavljeno: 11. prosinac 2014. 09:42

Nakon pobjede protiv prvaka San Antonija, činilo se da je trener Netsa Hollins konačno pronašao pravu formulu za Brooklyn. Na kraju ispada da je ta utakmica bila samo kratkotrajni trenutak inspiracije veterana iz New Yorka. Uslijedila su tri poraza zaredom veća od 20 razlike i Brooklynu lagano bježi i osmo mjesto Istoka. Hollins je na gostovanju u Chicagu malo kemijao, krenuo se s petorkom u kojoj je bio Karašev, a ne Bogdanović. Nije se isplatilo, Netsi su na kraju izgubili s uvjerljivih 105-80.

Utakmica je bila preslika poraza od Clevelanda. Prvo poluvrijeme je bilo OK (51-51), ali u trećoj četvrtini se dogodio raspad. Nestvarno zvuči podatak da je Brooklyn u drugom dijelu zabio samo 29 koševa. Bogdanović je ponovno imao očajnu večer, za 16 minuta nije zabio ni poena (šut 0-5), imao je jedan skok i tri osvojene lopte. Briljirao je Rose s 23 poena, a nije bio loš ni Gasol (16 poena).

Nakon katastrofe u Illinoisu izgleda da je progledao i gazda Netsa Mikhail Prokhorov. Ima najskuplju momčad lige, a rezultata na parketu nikako nema. Tako ESPN ekskluzivno saznaje da su Netsi spremni očistiti svlačionicu i riješiti se najvećih zvijezda - Williamsa, Johnsona i Lopeza... A i Kiriljenko je već na putu u Philadelphiju.

Los Angeles Clippersi su bez većih problema prošli Indianu i ubilježili devetu pobjedu zaredom! Društvo Doca Riversa je 14 minuta prije kraja imalo 20 razlike, ali na kraju su ipak uspjeli malo zakomplicirati završnicu i u nervoznom finišu došli do pobjede 103-96.

- Imam momčad koja ima sve predispozicije za osvojiti naslov - rekao je Rivers nakon utakmice.

Sudeći po utakmici u Indianapolisu, slavni trener je u pravu. Kod Clippersa svi zabijaju - Crawford je zabio 18, Paul i Griffin po 17, Redick 16, Jordan 12, Barnes 11...

Kod Indiane Rudež je osigrao 16 minuta i za to vrijeme samo ubacio 2 slobodna bacanja...

Ako Clippersi djeluju nezaustavljivo, što onda reći za društvo iz Oaklanda. Golden State Warriorsi sredili su Houston 105-93 i došli do 14 uzastopne pobjede! Rocketsi su se dobro držali do zadnje četvrtine, a onda je uslijedio uragan u režiji Curryja (21 poen), Thompsona (20) i Barnesa (20).

- Ja sam najsretniji čovjek na u NBA. Dobio sam u ruke sjajnu momčad koja je već bila savršeno posložena - rekao je sjajni trener Warriorsa Steve Kerr.

San Antonio Spursi su bez većih poteškoća svladali očajne Knickse 109-95, a Atlanta je protiv slabašne Philadelphije došla do osme pobjede zaredom (95-79).