Getty
NBA LIGA

San Antonio Spursi nezaustavljivi, Dirk Nowitzki i Kobe Bryant rušili rekorde

Piše: ArhivaObjavljeno: 12. studeni 2014. 10:25

Nova pobjeda za aktualne NBA prvake San Antonio Spurse, ovog puta u gostima kod Golden Statea (100:113). Tony Parker predvodio je napad Spursa sa 28 postignutih koševa, dok je Tim Duncan za 35 minuta provedenih na parketu ubacio 13. MVP prošlogodišnjeg finala Kawhi Leonard, postigao 19 poena uz sedam skokova i jednom asistencijom.

Još jedan katastrofalan rezultat ostvarila je momčad Oklahoma Cityja kod koje još uvijek nema Kevina Duranta i Russella Westbrooka. Najbolji kod gostiju bio je Reggie Jackson koji je za 43 minute ubacio ukupno 29 koševa. U redovima domaćina briljirao je Mayo sa 19 poena.

Dallas je kod kuće bio bolji od Sacramenta, a osim pobjede domaćina valja istaknuti rekord Dirka Nowitzkog koji je postao deveti najbolji strijelac u povijesti lige. Fenomenalni Nijemac u pobjedi svoje momčadi postigao je 23 poena, a njegova ukupna brojka u NBA ligi sada se popela na 26,953 postignuta poena.

Osim Nowitzkog u povijest se upisao i Kobe Bryant, koji je postavio rekord u najviše promašenih šuteva u povijesti NBA lige. Dosad je Bryant promašio 13,420 šuteva. Valja napomenuti kako su Lakersi sinoć upisali poraz u gostima kod Memphisa (107:102).