Reuters
NAJBOLJA UTAKMICA SP-A

SRBIJA JE OČEKIVALA ZLATO ILI BAREM MEDALJU, A VEĆ JE ISPALA SA SP-A Pritajeni favoriti odigrali utakmicu za pamćenje i kreirali senzaciju!

Iako su prije početka Svjetskog prvenstva bili smatrani prvim favoritima turnira, košarkaši Srbije ispali su u četvrtfinalu SP-a. Bolja od njih u prvoj utakmici nokaut-faze u kineskom Dongguanu bila je Argentina rezultatom 97:87. Sjajnu utakmicu odigrao je Facundo Campazzo sa 18 poena, 12 asistencija i šest skokova. Dvadeset je dodao Luis Scola. Bogdan Bogdanović i njegov 21 poen bio je premalo za Srbe. Amerikanci (ili Francuzi) čekaju Argentince...
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 10. rujan 2019. 15:40

Argentina - Srbija 97:87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20)

Argentinci su vodili gotovo čitavim tijekom susreta, dvoboj su otvorili sa 12-4, a na odmor su otišli s vodstvom 54-49 prvenstveno zahvaljujući odličnom šutu za tricu.

Argentina je u prvih 20 minuta pogodila devet od 16 pokušaja za tri čime je anulirala veliku prednost Srbije u skoku od 26-8. Nakon napadački slabije treće četvrtine, u samoj završnici utakmice bljesnuli su Campazzo i Scola.

Scola je od 34. do 38. minute u ključnoj 13-5 seriji Argentine kojom je pobjegla sa 76-73 za 89-78 ubacio čak osam poena, a većinom nakon vrhunskih proigravanja Campazza. U samoj završnici Srbija se pokušala vratiti u utakmicu brzim šutovima za tricu, ali bliže od 91-85 koliko je bilo 1:20 minuta prije kraja nisu mogli.

Argentinu su do pobjede predvodili 39-godišnji veteran Luis Scola sa 20 koševa i sjajni razigravač Facundo Campazzo sa 18 ubačaja, 12 asistencija i šest skokova, dok su kod Srbije najbolji bili Bojan Bogdanović sa 21 pogotkom, Nemanja Bjelica sa 18 poena i Nikola Jokić sa 16 koševa i 10 skokova.

Argentina će tako po četvrti put u svojoj povijesti zaigrati u polufinalu SP-a. Dosada je osvojila jedan naslov, na prvom SP 1950. kada je bila domaćin, a usto ima i srebro iz 2002. te četvrto mjesto iz 2006.

U polufinalu će u petak Argentina igrati protiv pobjednika susreta SAD - Francuska koji je na programu u srijedu.

Španjolci drugi polufinalisti

Suvereno, rutinirano, bez stresa. Tako su Španjolci prošli u polufinale preko Poljaka. Završilo je 90:78. Doduše, bilo je na pet minuta prije kraja tek 76:72, ali serija koju su do kraja "nabili" igrači Sergija Scariola govori mnogo. Drame, barem one završne jednostavno - nije bilo.

Pet "dvoznamenkastih" imala je Furija, što je i u pravilu uvijek dostatno za uvjerljivu pobjedu. Najefikasniji je bio Ricky Rubio s 19 poena i devet asistencija. Willy Hernangomez brojao je do 18, a Rudy Fernandez zaustavio se na 16 "punata". Poljaci će u borbu za plasman od 5. do 8. mjesta, a danas ih je u Šangaju predvodio A. J. Slaughter s 19 poena.

18. travanj 2024 10:11