Reuters
NEMOGUĆA SERIJA

Tko ih dobije u gostima - magarac! Warriorsi izjednačili rekord Bullsa, Curry opet 'lud'

U slučaju da pobijedi u ponedjeljak Orlando, Golden State će držati rekorda s najviše pobjeda na domaćem terenu
Piše: HinaObjavljeno: 04. ožujak 2016. 11:45

Golden State Warriorsi su sinoć izjednačili rekord kojeg su postavili Chicago Bullsi sa 44 uzastopne pobjede na domaćem terenu nakon što su uvjerljivo sa 121-106 slavili protiv Oklahoma City Thundera.

Stephen Curry je zabio 33 koša, od čega je pet trica iz 15 pokušaja, što mu je uspjelo pet dana nakon što je izjednačio NBA rekord sa 12 trica. Bullsi su pobijedili u 44 uzastopne utakmice na domaćem terenu u razdoblju od 30. ožujka 1995. do 4. travnja 1996. Iste su sezone postavili rekord s ukupno 72 pobjede, što je sljedeći cilj za Warriorse. Zadnji poraz Golden Statea u Oracle Areni dogodio se 27. siječnja 2015. (113-111 nakon produžetka od Chicaga) i u slučaju da pobijedi u ponedjeljak Orlando, Golden State će držati rekorda s najviše pobjeda na domaćem terenu.

Kod Thundera, kojem je ovo treći poraz od Warriorsa u tri utakmice, najbolji je bio Kevin Durant sa 32 pogotka, Russell Westbrook je ubacio 22, a Serge Ibaka 20. Klay Thompson je dodao 21 koš za Warriorse.

Warriorsi su gubili 80-71 na polovici treće četvrtine, a onda su smanjili razliku na jedan koš i poveli na početku zadnje četvrtine. S četiri igrača iz prve petorke na klupi, Golden State je zabio prvih sedam koševa na početku zadnje četvrtine među kojima je bila trica Mareesea Speightsa za vodstvo od šest koševa.

4. Denver 24 37 .393 17 1/2

5. Minnesota 19 42 .311 22 1/2