fiba.com
EURO U18

Turci zaustavili Hrvatsku

Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 03. kolovoz 2014. 01:43

Serija je stala u polufinalu. Nakon dominacije tijekom sedam utakmica turnira u Turskoj, hrvatske juniore je u polufinalu juniorskog Eurobasketa zaustavio domaćin Turska rezultatom 74:67 (16:18, 15:12, 21:18, 22:19). Turci su kanonadom trica izborili finale protiv Srbije i potopili Hrvatsku, kojoj u nedjelju (17.30) preostaje borba za broncu s Grčkom.

Dobro otvaranje u Konyi i vodstvo do 28:26 na krilima - ispostavit će se jedinog raspoloženog igrača izbornika Ante Nazora - Marka Arapovića, Baykan je razbio tricom te dao naslutiti što će se dogoditi do kraja. Do 37:35 smo vidjeli puno izmjena u vodstvu, a onda je dvije trice u minuti stavio Arar. Nakon dvije i pol četvrtine je Turska imala šest poena prednosti (48:42), do sedam minuta prije kraja to je došlo u dvoznamenkastu domenu (59:49), a posljednji pokušaj Hrvatske bio je neuspješan.

Kapetan Arapović je pet minuta prije kraja posljednji put pokušao pokrenuti suigrače s pet poena u seriji 7-0, no, kad su na to tricama odgovorili Baykan i Gecim, priča je kod 65:56 bila zaključena...

02. svibanj 2024 07:22