Bill Streicher / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 04. ožujak 2017. 09:24

Nakon tri uzastopna poraza, Philadelphia 76ersi upisali su pobjedu, a žrtvu su našli u New York Knicksima, s kojima su ove sezone već odigrali dvije napete utakmice razriješene koševima u zadnjim sekundama.

Ni ovaj put nije bilo puno drugačije – Knicksi su već u prvoj četvrtini otišli na plus deset, Sixersi su im vratili u drugoj četvrtini te prije poluvremena serijom od 16-1 i sami došli na plus 10, da bi gosti opet prešli u minimalno vodstvo krajem treće četvrtine. Naposljetku je utakmica odlučena košem Justina Andersona, koji je 24 sekunde prije kraja na sjajnu asistenciju Šarića zabio za 103-102 vodstvo Phile, i slobodnim bacanjima Darija Šarića koji je uhvatio skok nakon promašenog šuta Anthonyja.

Šarić i Anderson tako su ključnim poenima oplemenili ionako odlične partije. Hrvatski reprezentativac je za 27 minuta na terenu zabio 21 poen (šut iz igre 7/14, trica 1/5, slobodna bacanja 6/10), od čega 12 u zadnjoj četvrtini, uhvatio je 10 skokova, imao 4 asista i samo jednu izgubljenu loptu. Dario je igrao nešto manje jer je brzo skupio tri osobne pogreške pa je veliki dio druge četvrtine proveo na klupi. Po običaju, impresionirao je borbenošću, pozicioniranjem u skoku, poenima iz prodora i atraktvnim dodavanjima, ali šut za tricu je još jednom zakazao.

- Ljudi nekada kažu da nemamo glavnih igrača u momčadi. Ne volim kad ljudi kažu „gotovi ste bez tih igrača“. Zbog toga nastojim utjecati na svoje suigrače da odigraju bolje i to smo večeras učinili – rekao je Šarić nakon utakmice osvrnuvši se na činjenicu da će Phila do kraja sezone igrati bez ozlijeđenih Joela Embiida i prvog picka na draftu Bena Simmonsa, koji ove sezone ionako nije odigrao ni minute.

Uz Šarića, sjajan je bio spomenuti Anderson koji je uz odličan šut (8/12, trica 3/6) s klupe zabio 19 poena i izjednačio osobni rekord. Osim što je zabio važne poene, još uvijek friški igrač Sixersa (došao je iz Dallasa u tradeu za Noela) odigrao je i odličnu obranu na Carmelu Anthonyju koji je nedavno Philadelphiji ubacio 37 poena plus šut za pobjedu, dok je jučer zaustavljen na 18 poena uz skromni, 5/18, šut iz igre.

U momčadi Sixersa dobro su odigrali i Covington (16 poena, 5 blokada i 4 skoka) te Okafor, McConnell, Holmes i Luwawu-Cabarrot koji su svi zabili preko 10 poena. Kod Knicksa, koji i dalje uče triangle offense, Rose je zabio 20 poena, a Porzingis 18 uz 7 skokova – inače, prva postava gostiju ubacila je čak 93 poena, dok je klupa zakazala sa samo 9.

Od klubova u kojima igraju hrvatski igrači jučer je slavio i Orlando koji je u okršaju dva kluba s Floride pobijedio Miami 110-99. Usprkos tome što su gosti iz Miamija ozbiljni kandidati za playoff, a Magic ima tek teoretske šanse za doigravanje, ovo je bila već treća pobjeda Orlanda u njihove četiri utakmice ove sezone.

- Malo je frustrirajuće dok gubiš od momčadi koja praktički već planira ljetni odmor – zlovoljan je nakon utakmice bio Goran Dragić koji je zabio 15 poena u porazu.

Uz Dragića je 15 poena, plus 18 skokova, zabio i Hassan Whiteside, dok je Joe Johnson ubacio 19. Kod Magica je najbolji bio crnogorski centar Nikola Vučević s 25 poena i 9 skokova, Aaron Gordon je ubacio 21 uz 10 skokova, dok je Elfrid Payton uz 12 poena imao i 10 skokova i 8 asista. Mario Hezonja je za 16 minuta ubacio 8 poena (šut 2/6, trica 0/2, slobodna 4/4) uz 3 skoka i 1 asist, dok Damjan Rudež nije ulazio u igru.

I dok su Šarić i Hezonja slavili pobjede, Bojan Bogdanović je s Wizardsima doživio poraz u domaćoj dvorani. Sa 114-106 Raptorsi su im vratili za poraz u Torontu prije dva dana, a među gostima je posebno inspiriran bio DeMar DeRozan koji je zabio 32 poena uz 13 skokova i 5 asista, dok je Norman Powell s klupe ubacio 21 plus 6 skokova.

Kod Wizardsa je John Wall zabio 30 poena (šut 9/24 iz igre) uz 8 skokova i 7 asista, a Bradley Beal je dodao 27 poena uz 7 skokova i 4 asista. Otto Porter je ubacio 18 poena uz 8 skokova, ali učinak prve petorke domaćih nije bio dovoljan za pobjedu s obzirom da su im igrač s klupe zabili tek 12 poena, skoro duplo manje od ranije spomenutog Powella. Bojan Bogdanović je za 20 minuta zabio 6 poena (šut iz igre 1/5, slobodna 4/4) uz jedan skok i dodavanje.

Očekivano, pobjedi se jučer nije veselio ni Ivica Zubac čiji Lakersi su izgubili kod kuće od Celticsa 115-95. U vrlo ujednačenoj momčadi iz Bostona šest igrača je ubacilo između 13 i 18 poena (najviše Isaiah Thomas), dok su kod Lakersa samo Jordan Clarkson (20 poena), D'Angelo Russell (17) i Julius Randle (13) bili dvoznamenkasti. Zubac je za 23 minute ubacio 8 poena (šut 4/8, slobodna 0/2), imao tri asista, po dvije blokade i ukradene lopte te jedan skok.

Izvrsnu utakmicu, barem iz napadačke perspektive, jučer su odigrali Cleveland i Atlanta. Prvaci su slavili u gostima rezultatom 135-130, a pritom su srušili i rekord po broju ubačenih trica na jednoj utakmici (25), koji su ranije ove sezone postavili Rocketsi (24) pa izjednačili Nuggetsi.

Cavsi su tijekom treće četvrtine imali prednost od 25 razlike, da bi pred sam kraj Atlanta došla na minus 1, ali je potom Kyle Korver ubacio rekordnu tricu i zakapario pobjedu najbolje momčadi Istočne konferencije. Kyrie Irving zabio je 43 poena u pobjedi (5 trica) uz 9 asista, LeBron James još jednom odigrao sjajnu all round utakmicu (38 poena, od čega 6 trica, 13 skokova i 8 asista), a Frye i Jefferson su dodali po 11 poena svaki (obojica i po tri trice, koliko su zabili i Deron Williams i Korver). U momčadi Hawksa je Tim Hardaway Jr. zabio 36 poena s klupe, dok je Paul Millsap utakmicu završio s 27 poena i 9 skokova.

Novo „o moj Bože“ punjenje statistike sinoć je imao i Russell Westbrook koji je u 118-111 porazu Thundera kod Sunsa ubacio 48 poena (šut 14/30, slobodna 17/18), imao 17 skokova, 9 asista i tri ukradeene lopte. No, protiv ujednačnih Sunsa u kojima je šest igrača zabilo između 14 i 18 poena, nije bilo dovoljno. Nemoj sam Russelle, nemoj sam, komentirali bi neki s ovih prostora…

04. svibanj 2024 02:18