Screenshot
TAJ SE NIKADA NE PREDAJE

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. veljača 2017. 09:32

Dario Šarić nastavlja sa sjajnim partijama u svojoj debitantskoj NBA sezoni! Hrvatski je reprezentativac odigrao odličnu utakmicu na gostovanju Philadelphije kod Boston Celticsa, ali njegova momčad ovoga puta nije mogla do pobjede.

Celticsi su slavili 116:108. Nakon rekordnog učinka protiv Charlottea prije dva dana, Dario je ponovno bio najbolji u redovima Sixersa, ovoga puta s 20 koševa (šut iz igre 9/18) i 11 skokova, uz po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Dario je tako protiv druge momčadi Istoka napravio drugi uzastopni double-double i prava je šteta što takva igra nije okrunjena i pobjedom.

Dario Saric 20 Points Full Highlights (2-15-2017)

Za to je u velikoj mjeri zaslužan Isiah Thomas koji je s 33 poena vodio Celticse prema pobjedi, a 13 je zabio u posljednjoj četvrtini.

To je 40. uzastopna utakmica s više od 20 poena za Thomasa koji se tako izjednačio s momčadskim rekordom Johna Havliceka iz sezone 1971./72. Marcus Smart je ubacio 21 koš uz osam ukradenih lopti za Celtics.

Bostonu (37-19) je ovo četvrta uzastopna pobjeda i 11 u 12 utakmica, a Philadelphia (21-35) je ovim porazom prekinula niz od tri pobjede.

Milwaukee Bucksi su sinoć sa 129-125 pobijedili Brooklyn Netse, a do pobjede ih je predvodio Giannis Antetokounmpo s 33 koševa. Greg Monroe je ubacio 25 poen, a Khris Middleton 20, od čega četiri slobodna u zadnjih 19 sekundi za treću pobjedu zaredom Bucksa.

Bojan Bogdanović je odigrao 30 minuta za Brooklyn i zabio 14 koševa uz šest skokova i dvije asistencije. Najbolji strijelac Brooklyn, kojem je ovo 16. uzastopni poraz na domaćem terenu, bio je Brook Lopez koji je utakmicu završio sa 36 koševa.

Orlando Magic (21-37) nije mogao pružiti jači otpor San Antonio Spursima (43-13), druga momčad Zapada je slavila sa 107-79.

Spursi su stvorili prednost od 14 koševa u prvoj četvrtini, a na poluvremenu su već vodili sa 25 koševa. Orlando je imao šut od samo 39.5 posto iz igre cijelu utakmicu i pogodio je samo četiri trice iz 18 pokušaja. San Antonio je s druge strane imao šut iz igre 47.2 posto i pogodio je osam trica.

Vučević je bio najbolji strijelac Magica sa 16 pogodaka, a Mario Hezonja je odigrao još jednu solidnu utakmicu, zabivši za 24 minute osam koševa te je tome dodao po jedan skok, jednu asistenciju, jedan blok i jednu ukradenu loptu.

San Antonio je do pobjede došao na krilima LaMarcusa Aldridgea koji je zabio 23 koša i Kawhija Leonarda koji je ubacio 22.

Los Angeles Lakersi su doživjeli težak poraz od Phoenix Sunsa koji su ih svladali sa 137-101.

Eric Bledsoe je bio najbolji igrač utakmice, on je upisao svoj treći triple-double u karijeri sa 25 koševa, 10 skokova i 13 asistencija za Phoenix. Devin Booker je dodao 23 koša.

Lakerse su predvodili D'Angelo Russell i Lou Williams sa po 21 košem svaki. Ivica Zubac je u 13 minuta ubacio osam koševa uz četiri skoka.

Russell Westbrook je sinoć upisao svoj 27 triple-double ove sezone zabivši 38 koševa uz 14 skokova i 12 asistencija u pobjedi Oklahoma City Thundera od 116-105 nad New York Knicksima. To mu je ukupno 64. triple double u karijeri. Kod Knicksa najbolji je bio Carmelo Anthony sa 30 poena

Golden State Warriors su se oporavili od poraza u Denveru od prije dvije večeri i sa 109-86 su slavili protiv Sacramento Kingsa. Klay Thompson je zabio 35 koševa za pobjedu Warriorsa, Stephen Curry je dodao 13 koševa i devet asistencija, a Kevin Durantd 21 koš, sedam skokova i sedam asistencija.

------------------------------------------------------------------------

Rezultati:

Houston Rockets - Miami Heat 109-117

Oklahoma City Thunder - New York Knicks 116-105

Orlando Magic - San Antonio Spurs 79-107

(Mario Hezonja je u 24 minute za Orlando zabio osam koševa upisao jedan skok, jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i jedan blok; Damjan Rudež je odigrao tri minute za Orlando bez učinka)

Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 113-104

Toronto Raptors - Charlotte Hornets 90-85

Detroit Pistons - Dallas Mavericks 98-91

Boston Celtics - Philadelphia 76ers 116-108

(Dario Šarić je u 33 minute za Philadelphiju upisao 20 koševa, 11 skokova i jednu ukradenu loptu)

Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks 125-129

(Bojan Bogdanović je u 30 minuta za Brooklyn upisao 14 koševa, šest skokova i dvije asistencije)

Memphis Grizzlies - New Orleans Pelicans 91-95

Denver Nuggets - Minnesota Timberwolves 99-112

Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 137-101

(Ivica Zubac je u 13 minuta za Lakerse upisao osam koševa i četiri skoka)

Utah Jazz - Portland Trail Blazers 111-88

Los Angeles Clippers - Atlanta Hawks 99-84

Golden State Warriors - Sacramento Kings 109-86

28. travanj 2024 16:33