Screenshot: Youtube
NBA LIGA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. ožujak 2017. 11:25

Sinoć su na NBA parketima nastupila trojica Hrvata. Dario Šarić i Mario Hezonja su poraženi sa svojim momčadima, Philadelphijom, odnosno Orlandom, dok je jedinu pobjedu upisao Bojan Bogdanović sa Washington Wizardsima.

Šarićeva Philadelphia teško je stradala na gostovanju kod Oklahoma City Thundera 122:97, a hrvatski je košarkaš upisao 12 koševa, 2 skoka, 2 asistencije, 3 blokade i jednu ukradenu loptu za 25 minuta igre. Šarić se istaknuo s nekoliko lijepih blokada i jednom krasnom asistencijom, ali to nije pomoglo njegovoj momčadi da izbjegne težak poraz od Oklahome predvođene sjajnim Russellom Westbrookom koji je ostvario triple-double upisavši 18 koševa, 11 kokova i 14 asistencija bez promašenog šuta bilo iz igre (6-6), bilo s linije slobodnih bacanja (6-6).

Prema Elias Sports Bureauu doad ni jedan NBA igrač nije ostvario triple-double bez promašenog šuta.

Nakon 11 promjena vodstva u prvim minutama utakmice, Thunder preuzima kontrolu serijom od 14-3 pred kraj prve četvrtine i dolazi u vodstvo 29-22. Oklahoma City povećava prednost na 14 razlike u drugoj i na odmor odlaze s vodstvom od 63-50.

Philadelphia bolje otvara treću četvrtinu, ali Thunder zabija sljedećih 15 koševa i stvara prednost od čak 26 razlike.

Najefikasniji kod Philadelphije bio je Nick Stauskas sa 20 pogodaka, dok je kod Thundera najbolji strijelac bio Enes Kanter koji je upisao svoj 17. double-double sezone sa 24 pogotka i 11 skokova.

Bolji od Hezonjinog Orlanda u gostima bili su Charlotte Hornetsi sa 109:102, a Hrvat je upisao 8 koševa, 7 skokova i 2 asistencije za 23 minute igre.

Bogdanović s nije previše istaknuo u domaćoj 104:100 pobjedi protiv Atlante te je zabio svega 5 koševa uz 2 skoka za 14 minuta igre. Wizardse su do slavlja vodili Bradley Beal s 28 koševa i 9 skokova, te John Wall s 22 koša i 10 asistencija.

NBA, rezultati:

Chicago Bulls - Detroit Pistons 117-95

Utah Jazz - New York Knicks 108-101

Orlando Magic - Charlotte Hornets 102-109

(Mario Hezonja je odigrao 23 minuta za Orlando, zabio je osam koševa i upisao sedam skokova i dvije asistencije)

Boston Celtics - Indiana Pacers 109-100

Oklahoma City Thunder - Philadelphia 76ers 122-97

(Dario Šarić je odigrao 25 minuta za Philadelphiju, zabio je 12 koševa i upisao dva skoka, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i tri bloka)

Washington Wizzards - Atlanta Hawks 104-100

(Bojan Bogdanović je odigrao 14 minuta za Washington, zabio je pet koševa i upisao dva skoka)

Denver Nuggets - Cleveland Cavaliers 126-113

Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 98-116

26. travanj 2024 19:00