Andy Marlin / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 27. prosinac 2016. 08:34

Nakon 29 utakmica koje je počeo u prvoj petorci Bojan Bogdanović je prvi put preselio na klupu i odigrao jednu od najboljih partija ove sezone. U dramatičnoj pobjedi Netsa protiv Hornetsa (120-118), Bojan je s 26 poena (šut 7/11, trica 4/7, slobodna bacanja 8/9) bio najbolji strijelac Brooklyna, a osim važnih koševa za 27 minuta je ubilježio i 4 skoka i 2 dodavanja.

Ključna osoba u pobjedi Netsa bio je rezervni play Randy Foye, koji je tri sekunde prije kraja uhvatio Bojanovo dodavanje iz auta, odbio loptu i potom u zadnjoj sekundi zabio tricu preko Kembe Walkera za pobjedu i oduševljenje Barclays arene u Brooklynu. Foyu su tu bili jedini poeni na utakmici.

Foye je u tim trenucima utakmice mijenjao prvog playa Netsa Jeremyja Lina koji je ranije izašao zbog ozljede:

- Igrali smo zajedno u drugoj četvrtini, ali kad je on izašao, sljedeći čovjek je morao iskočiti - komentirao je svoju pobjedničku tricu Foye.

U gostujućoj momčadi odličnu je utakmicu odigrao Nicholas Batum koji je zabio 24 poena uz 5 skokova i asista, Jeremy Lamb je s klupe ubacio 17 poena, a Cody Zeller i Kemba Walker su svaki dodali po 15 poena za Hornetse.

Houston je pobijedio Phoenix 131-115 u utakmicu u kojoj su Rocketsi već nakon prve četvrtine imali 16 poena razlike, što su do kraja poluvremena povećali na 26. Ostatak utakmice domaće je momčad odigrala na autopilotu, a predvodio ih je James Harden koji je za samo tri četvrtine zabio 32 poena i podijelio 12 asista. Osim popularnog bradonje, još je petero igrača Rocketsa zabio dvoznamenkasti broj poena.

I Sunsi su imali šest dvoznamenkastih strijelaca, od kojih je najviše zabio Eric Bledsoe - 24 poena, uz 6 skokova i 4 asista. Kako je utakmica vrlo brzo izgubila rezultatsku neizvjesnost, malo veću priliku dobili su igrači s klupe, što je odlično iskoristio naš Dragan Bender. Četvrti pick drafta je za 27 minuta odigrao najbolju utakmicu svoje mlade NBA karijere i ubilježio prvi double-double s 11 poena (šut 5/11, trica 1/4) i 13 skokova, kojima je dodao 2 asista, 3 ukradene lopte i 2 blokade.

DeMarcus Cousins je u ključnim trenucima nosio svoje Kingse do domaće pobjede protiv Sixersa rezultatom 102-100. Možda i najbolji centar lige zabio je 30 poena, od čega ključnu tricu i slobodno bacanje pred kraj utakmice, a zatim i blokirao pokušaj Embiida za tricu. No, pobjedi Kingsa je sigurno kumovao i potpuno nelogični pokušaj trice Ilyasove 20 sekundi prije kraja utakmice, u trenutku kad su Sixersi bili na minus 1 i imali vremena za puni napad kojim su mogli zatvoriti utakmicu.

Kod Sixersa je Embiid zabio 25 poena uz 8 skokova, Sergio Rodriguez je zabio 18 poena, Ilyasova 17, a naš Dario Šarić (šut 5/11, trica 2/5) je s klupe zabio 12 poena uz 9 skokova, uz to da je sve poene zabio u trećoj četvrtini kad je Philadelphia otišla na plus 7.

Orlando je na svojem parketu pobijedio Memphis 112-102, a ključni dio posla momčad Magica je obavila u prvom poluvremenu kada su Grizzliese, inače jednu od najboljih obrambenih momčadi lige, ostavili na zaostatku od 25 razlike.

U domaćoj momčadi čak je 7 igrača zabilo dvoznamenkasti broj poena, a najbolji među njima bio je jučer vrlo precizni Aaron Gordon koji je postigao 30 poena (šut 11/15, trica 4/4, slobodna bacanja 4/5). Ibaka i Foye su zabili po 16 poena, dok Damjan Rudež i Mario Hezonja u zajedničkih 8 minuta na terenu ponovno nisu zabili ni jedan jedini koš.

U jednoj od najboljih utakmica večeri Denver je iznenadio L.A. Clipperse pobjedom 106-102 u gostima, iako valja istaknuti da su domaćini igrali bez Chrisa Paula, J.J. Reddicka i još ranije ozlijeđenog Blakea Griffina.

Ključni igrač u pobjedi Nuggetsa bio je odlični srpski centar Nikola Jokić koji je zabio 24 poena (šut 11/16, trica 2/3, slobodna bacanja 0/1) uz 10 skokova, 4 asista i 3 ukradene lopte, a za vrijeme 32 minute koje je proveo na parketu Nuggetsi su imali koš razliku od čak plus 17! Osim toga, Jokić je zabio i vrlo važnu tricu pred kraj utakmice kojom su Nuggetsi došli na vodstvo od 98-95.

- Bio je dobar večeras. On je jako dobar igrač - kratko ga je pohvalio bek Clippersa i sin trenera Doca Riversa, Austin Rivers.

Uz Jokića je sjajan bio i Danilo Gallinari koji je zabio 23 poena uz 11 skokova, dok je odlični Will Barton s klupe dodao 23 poena, 8 skokova i 6 asista. Kod Clippersa je najviše zabio Jamal Crawford, koji je svojih 24 poena ubacio počevši utakmicu u petorci, netipično za igrača koji je poznat kao jedan od najboljih šestih igrača u pobjedi lige. No, kako su Clippersi bili osakaćeni ozljedama, trener Rivers nije imao puno izbora...