NBA LIGA

Warriorsi svladali Bullse za 12. pobjedu u nizu, Spursi porazili Timberwolvse

Košarkaši Golden State su protiv Bullsa postigli novi klupski rekord sa 12. pobjedom u nizu - završilo je 112-102 za goste iz Kalifornije
Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 07. prosinac 2014. 09:32

Sa subote na nedjelju u NBA ligi igralo se šest utakmica, od kojih posebno izdvajamo pobjedu Warriorsa nad Bullsima u svojevrsnom "zapad protiv istoka" derbiju, zatim uvjerljive predstave Clippersa i Spursa te rijetku pobjedu 76sersa, tek drugu ove sezone.

Košarkaši Golden State su protiv Bullsa postigli novi klupski rekord sa 12. pobjedom u nizu - završilo je 112-102 za goste iz Kalifornije. Prijašnji rekord datira još tamo iz zime '71 na '72 pa je razumljivo oduševljenje trenera Warriorsa Steve Kerra kad je poslije utakmice izjavio da je najsretniji trener u ligi: "Moji igrači su talentirani, nesebični i toliko laki za trenirati da naprosto moram biti sretan."

Ovaj put junak gostiju neočekivano je došao u liku Draymonda Greena koji je postigao 31 poen, dok su prvi strijelci momčadi Curry i Thompson dodali po 19, odnosno 24. Širina Warriorsa jedan je od ključeva njihove odlične igre u ovoj sezoni pa tako momčad više ne ovisi samo o inspiraciji "Splash Brothersa" (Curry & Thompson). Drugi bitan faktor je znatno poboljšanje igre u obrani, što je primijetio i najbolji igrač Bullsa jučer, Pau Gasol (22 poena i 20 skokova): "Brane se bolje, a bez toga nema pobjeda". Za Chicago je standardno dobar bio i ovogodišnje otkriće Jimmy Butler koji je ubacio 24 poena.

Los Angeles Clippersi pobijedili su New Orleans 120-100 u susretu u kojem je startna petorka Clippersa u prvoj četvrtini napravila razilku od 18 poena, da bi je klupa prosula do poluvremena. Nakon povišenih tonova u svlačionici, stvari su se u drugom dijelu počele vraćati na svoje mjesto i utakmica je završena uvjerljivim slavljem domaćina. Clippersi su lijepo rasporedili svoje snage - Griffin (30 poena) i Reddick (21 poen) su zabijali, Deandre Jordan je hvatao lopte pod obručima (18 skokova), a Chris Paul nalazio slobodne igrače na parketu (16 asistencija, uz 18 poena). Nema što, Doc Rivers je napravio pravu manufakturu od svoje momčadi.

Za poražene Pelicanse najbolji je bio, a tko drugi nego Anthony Davis koji je postigao 26 poena, ali i za njega netipično skromnih 3 skoka i 1 blokadu. I novi NBA superstar poput njega ima pravo na "day off", ako 26 poena uopće možemo nazvati tako...

San Antonio je bez većih problema svladao mladu momčad Minnesote. U pobjedi od 123-101 najbolji kod Spursa bio je Marco Belinelli sa 20 poena - Talijan odlično koristi minute koje mu se otvaraju ozljedama momčadskih kolega (prije svih Gibobilija) i rotacijama koje Popovich poslovično koristi za odmaranje najboljih igrača. Osim Belinellija, još 6 igrača San Antonia postiglo je dvoznamenkasti broj koševa. Kod gostiju je nabolji bio rookie Zach LaVine sa 22 poena i 10 skokova. Zapamtite to ime - dečko ima odraz divlje mačke i uskoro će ga se na putu prema obruču zaustavljati dizalicom... Do tog trenutka, tu je uvijek Tim Duncan da dijeli lekcije.