CROPIX
ABA LIGA

ZADAR TEŠKO STRADAO KOD MEGA LEKSA, PORAZ CEDEVITE U NOVOM MESTU Od samog početka utakmice nazirao se uvjerljiv poraz

Piše: HinaObjavljeno: 22. siječanj 2017. 22:31

Košarkaši Zadra doživjeli su poraz u 19. kolu ABA lige na nedjeljnom gostovanju u Sremskoj Mitrovici, gdje je od njih bolji bio domaći Mega Leks sa 92-75 (28-13, 25-14, 22-27, 17-21). Domaća momčad je već na poluvremenu vodila 53-27, a u drugom dijelu je Zadar samo uspio ublažiti poraz.

Mega Leks je imao šestoricu strijelaca sa dvoznamenkastim učinkom, a predvodio ih je Spasojević sa 16 koševa. Najbolji strijelci Zadra sa po 14 poena bili su Franke i Barać.

Mega Leks je nakon tri uzastopna poraza stigao do šeste ovosezonske pobjede u ABA ligi te je s istim učinkom kao Zadar (6-13) zasjeo na 11. mjesto. Zadrani su već četvrtu utakmicu zaredom ostali bez pobjede u ABA ligi i pali su na 12. mjesto. Iza Zadra s pobjedom manje ostali su samo pretposljednji MZT i posljednja Krka, koja od 21 sat ugošćuje Cedevitu.

Poraz Cedevite u Novom Mestu

Košarkaši Cedevite doživjeli su drugi poraz u dva dana, nakon što su u subotu izgubili utakmicu hrvatskog prvenstva na gostovanju u Splitu, u nedjelju ih je u Novom Mestu porazila i slovenska Krka sa 90-86 (19-27, 31-17, 26-16, 14-26) u dvoboju 19. kola ABA lige.

Slovenska momčad je ovom pobjedom prekinula niz od deset uzastopnih poraza u regionalnom natjecanju, prvenstveno zahvaljujući izrazito lošoj igri Mršićeve momčadi u drugoj i trećoj četvrtini, u kojima je hrvatski prvak izgubio prednost stvorenu u prvih deset minuta (27-19).

Ipak, od -16 (60-76) na početku posljednje četvrtine, Cedevita se u 37. minuti uspjela vratiti do izjednačenja (81-81), ali je hrvatski prvak u završnici propustio priliku za pobjedu.

Marko Luković je sa 24 koša i sedam skokova bio najbolji igrač Krke. Cedevitine strijelce je sa 22 koša predvodio Ryan Boatright, Luka Babić je ubacio 13, a Miro Bilan 12 koševa.

Kako je prethodno Zadar poražen na gostovanju kod Mega Leksa sa 75-92, a u subotu je Cibona pred svojim navijačima izgubila od Union Olimpije (68-79), hrvatski su predstavnici 19. kolo završili s tri poraza.

Cedevita je ostala na trećem mjestu, jer je u nedjelju i Budućnost poražena na gostovanju kod Mornara. Cibona je peta, a Zadar je pao na 13. pretposljednje mjesto ljestvice ABA lige.