ABA 2 LIGA

ŽUTI SU SKINULI GAĆE I NAPRAVILI JOŠ JEDNU SRAMOTU ZA KLUB Šuška se o promjeni trenera, a među kandidatima se spominje i bivši hrvatski izbornik

Nastavak ne da nije donio bolje vijesti, naprotiv. Prednost Slobode stalno je rasla.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 24. listopad 2019. 11:51

Još jedna očajna partija Splita u gostima i četvrti poraz (treći dvoznamenkasti - Zabok, Cibona) na strani u isto toliko utakmica u dva natjecanja od početka sezone. Ovoga puta u Tuzli, Žuti su stradali od Slobode, koja je bila bez pobjede u prva tri kola, a Split je bio takav da nije ozbiljnije zaprijetio.

U nedjelju stiže Zadar

Štoviše, ovo je još jedna sramota za klub, vezana na onu od subote kad ih je Cibona išamarala s 30 razlike. Od tada se šuška o promjeni trenera, spominjala su se razna imena u ulozi nasljednika Ante Grgurevića, pa čak i ono Jasmina Repeše!? Što je od toga istina, otkrit će se narednih dana. Split u nedjelju na Gripama igra dalmatinski derbi protiv Zadra, koji je već smijenio trenera (Danijel Jusup umjesto Ante Nazora).

U odnosu na prethodne utakmice, Grgurević je promijenio startnu petorku u kojoj je umjesto Runjića krenuo Morris. Protočnost u napadu time je postala bolja, ali obrana nije bila na razini kakvu zahtijeva gostovanje u Tuzli. Sloboda se prvi put odvojila na ozbiljniju razliku u 9. minuti kad je koševima Grubora povela 27:18. Samo tri minute kasnije izjednačio je Kedžo na 29:29, a sredinom druge četvrtine domaćini se ponovo odvajaju. Drugi put na plus devet otišli su koševima Manjgafića za 43:34, ključevi igre Slobode bili su u rukama Amara Gegića, koji je sa 16 koševa, sedam skokova i četiri asistencije najzaslužniji za 45:34 nakon 20 minuta.

S druge strane već uobičajeno produktivan bio je Darko Bajo (15), dok je kapetan Mateo Kedžo dodao deset poena. Najgore u igri Splita bile su izgubljene lopte, čak devet u prvom dijelu utakmice.

Nastavak ne da nije donio bolje vijesti, naprotiv. Prednost Slobode stalno je rasla, jedino su dvije trice Cunninghama primakle Split na 61:53 u 28. minuti, a onda je uslijedio slobodan pad. Koševima Čampare domaćini su vodili čak 79:61 u 36. minuti, Žuti su skinuli gaće i konačna razlika ne znači ništa.